Pirmā lapaKarjeras centrs Intervija Darba intervija, izmantojot Skype
 

Darba intervija, izmantojot Skype (2)

CV Market Latvia pieredze liecina, ka arvien vairāk starptautisku uzņēmumu sāk izmantot Skype darba interviju veikšanai, tāpēc arī darba meklētājam jābūt gatavam, ka darba devējs var piedāvāt tieši darba interviju tiešsaistē.

Ne visi kandidāti un ne visās situācijās var ierasties citā pilsētā vai citā valstī uz darba interviju. Šajos gadījumos Skype ir lielisks risinājums personāla atlases speciālistiem, lai veiktu pārrunas attālināti. Un CV Market Latvia pieredze liecina, ka arvien vairāk starptautisku uzņēmumu sāk izmantot Skype darba interviju veikšanai. Tātad arī darba meklētājam jābūt gatavam, ka darba devējs var piedāvāt tieši darba interviju, izmantojot Skype.

Jāatzīst, ka tiešsaistes darba intervijas parasti tiek pielietotas tikai pirmajā pārrunu reizē, un tiešsaistes pārrunas pagaidām pilnībā neaizvieto klātienes tikšanās, lai galīgi vienotos par darba attiecību uzsākšanu.

Visbiežāk darba intervijai tiešsaistē tiek dota priekšroka sekojošos gadījumos:

 - lielos uzņēmumos ar vairākām filiālēm vai departamentiem;

 - gadījumos, kad kompānijas biroji atrodas ģeogrāfiski tālu viens no otra;

 - meklējot darbiniekus IT sfērā vai frīlancerus.

Savukārt dažās nozarēs, kā, piemēram, žurnālistika, PR, konsultēšana, video intervija ir papildus pārbaude kandidāta spējām un personīgām īpašībām.

Neapšaubāmi, tiešsaistes intervija ir liels pluss, ja darbinieks tiek meklēts kādam reģionālajām birojam – pāris klikšķi un darba devējs jau sarunājas ar potenciālo kandidātu. Ja vienošanās netiek panākta, neviena no pusēm nav patērējusi papildus naudas vai laika resursus, piemēram, ceļam uz pārrunu vietu. Turklāt darba meklētāji mēdz justies drošāk tieši sev ierastos apstākļos. Un gadījumos, kad kāda no pusēm jūt, ka intervija tomēr neiet sekmīgi, pārtraukt sarunu tiešsaistē ir vieglāk nekā tiekoties personīgi.

Turpmāk daži praktiski padomi, kā sagatavoties veiksmīgai darba intervijai, izmantojot Skype.

 - Atrodoties mājās, neaizmirstiet, ka tā tomēr ir darba intervija, esiet lietišķs. Jūsu izskatam jābūt koptam.

 - Parūpējieties, lai telpā intervijas laikā Jūs atrastos vienatnē. Palūdziet mājiniekus Jūs netraucēt. Atslēdziet skaņu mobilajam telefonam, lai nejaušs zvans Jūs neiztraucētu.

 - Pārdomājiet fonu, kā arī, ja kamerā būs pārskatāms Jūsu darba galds, pārliecinieties, ka tas ir kārtībā, jo „kreatīva izgāztuve” nerada diez ko pozitīvu iespaidu.

 - Laicīgi pārbaudiet datortehnikas, kameras un mikrofona darbību, noregulējiet skaņu.

 - Būtu lietderīgi izmēģināt tiešsaistes interviju ar draugu vai kolēģi – šādi Jūs gūsiet priekšstatu, kā Jūs izskatāties, izklausāties, kur un kā labāk sēdēt u.tml.

 - Intervijas laikā mēģiniet uzturēt acu kontaktu, jo tas ir svarīgs gan klātienes, gan attālināto pārrunu laikā. Skatieties web kamerā.

 - Nebaidieties pārjautāt vai precizēt jautājumu, ja neesat to saklausījis.

Galvenais ir atcerēties, ka gan video, gan klātienes darba intervijai ir jāsagatavojas un pret to jāizturas ar pienācīgu atbildību.

Darba piedāvājumi

Atslēgvārdi: | darba devējs | darba intervija
Raksta vērtējums:
Balsu skaits kopā: 44  |  Vidējais vērtējums: 4.36
Novērtē:

Pievienot komentāru
* Vārds / Uzvārds
* E-pasts
* Teksts

Meklēt rakstus