Pirmā lapaKarjeras centrs Testi Darba vietas kultūra
 

Darba vietas kultūra (2)

10 punkti, kas liecina, cik labvēlīga vai tieši pretēji – graujoša – atmosfēra valda tavā darba vietā.

atmosfera-darbavieta

Vai kāda no šīm pazīmēm atgādina tavus kolēģus?

1. Kad darbinieks pēc savas runas sapulcē vaicā, vai kādam ir jautājumi, visi novērš acis un izliekas, ka uz viņiem tas neattiecas.

2. Kolēģu attieksme biroja telpās krasi atšķiras no tās žēlošanās un lamāšanās, kādu var dzirdēt pusdienlaikā vai jebkurā citā brīdī, kad ‘neviens’ neklausās.

3. Uzņēmums ir vairākkārtīgi mēģinājis ievest revolucionāras pārmaiņas, piemēram, ideju konkursus vai ieteikumu kastes, taču neviens tam īpaši nepievērš uzmanību.

4. Darbiniekiem tiek piedāvāti jauni tehnoloģiju rīki, piemēram, elektroniskie kalendāri vai datu bāzes, taču pēc neilgas ‘piespiedu’ lietošanas visi par tām veiksmīgi aizmirst.

5. Ja kāda ideja varētu uzlabot uzņēmuma darbību, bet prasītu kaut 5 minūšu vairāk darba, tā nekavējoties tiek noliegta kā nederīga.

6. Inovācijas un radoši risinājumi tiek uzskatīti par kaut ko ārkārtēju un nepierastu.

7. Atsevišķi departamenti darbojas kā naidīgi politiski grupējumi, kur mārketinga daļu apsūdz iedomībā, IT speciālistus uzskata par neadekvātiem, bet grāmatvedībai visi met līkumu.

8. Kompānija ar nolūku pretstata dažādus departamentus, veicinot to konkurenci, turklāt vislielāko labvēlību pelna agresīvākie un skaļākie darbinieki.

9. Pārpratumi komunikācijā aug ģeometriskā progresijā, un nereti vadītājiem jāizšķir strīdi starp saviem darbiniekiem.

10. Darbinieku ieguldījums nav proporcionāls atzinībai, ko tie saņem gan no priekšniecības, gan kolēģu puses. Ja kompānijai ir tradicionāls darbības stils, jaunu ideju autori netiek uzklausīti. Ja uzņēmumā tiek cienīti progresīvi domājošie, pārējos uzskata par pašsaprotamiem, jo tie ikdienā nerada neko revolucionāru.

Vai vismaz četri no augstāk minētajiem punktiem atbilst tavai darba vietai? Ja atbilde ir apstiprinoša, iespējams, uzņēmuma veiksmes formulai trūkst kāda svarīga elementa – radošas un draudzīgas attiecības starp darbiniekiem.

Darba piedāvājumi


Pievienot komentāru
* Vārds / Uzvārds
* E-pasts
* Teksts

Meklēt rakstus