You've found an archived job ad

It's time to move on. There are new & better jobs waiting for you!

View new job ads
Joboffer number #946577

Carpenter

CV Market client
Netherlands
Job ad expired!

galdnieks/-ce

Nīderlande

Job Description

HSS-Team BV

Mozartlaan 155 7522HM

ENSCHEDE

Looking for Carpenters - for construction work on cruise ships in Netherlands.

Duties:

  • Interior work on ships, Interior fittings, retail construction, building and placing the furniture.
  • Laying of floors.
  • Placing doors and windows.
  • Assembling ceiling and walls.
  • Yacht building.
  • Offshore.

Requirements

  • Trained Carpenters with a relevant degree, experience abroad is a big plus.

  • Basic knowledge of English or German, Dutch.

  • Capability of physical work, precision, hard-working mentality.

  • Preferable candidates with a car and driving license.

Company offers

  • Accommodation;
  • € 1800 - € 2000 (after taxes) depending from the number of hours worked will be paid out.
  • Working time about 40 hours per week.
  • Transportation to the construction site.
  • Work clothes.
  • If needed Tool box.
  • Holiday and sick leaves.
  • Christmas and holiday pay.
  • Health care. Please do not hesitate contacting us if you have any questions. If interested, please send your CV.

Phone: +371 27799869 (Karina)

If you are interested in this job offer, please press "Apply now" ("Pieteikties").

Darba apraksts

HSS-Team BV
Mozartlaan 155 7522HM ENSCHEDE
Aicinām darbā galdnieku darbam uz kruīza kuģiem Nīderlandē.

Pienākumi:

  • Interjera darbs uz kruīza kuģiem, iekšējā apdare, būvniecības darbi, mēbeļu izvietojums.
  • Grīdu klāšana.
  • Durvju un logu uzstādīšana.
  • Būvniecības darbi jahtās.

Prasības kandidātiem

  • Pieredze galdniecībā un būvniecībā, darba pieredze ārzemēs ir liels plus.
  • Pamatzināšanas Angļu vai Vācu, Holandiešu valodās.
  • Precizitāte, augsta atbildības sajūta, centīgums.
  • Vēlama autovadītāja apliecība un sava automašīna.

Uzņēmums piedāvā

  • Dzīves vietu.
  • Atalgojums € 1800 - € 2000 (pēc nodokļu nomaksas) mēnesī, atkarībā no nostrādātām stundām.
  • Darba laiks ap 40 stundām nedēļā.
  • Transports līdz būvlaukumam.
  • Darba apģērbu.
  • Ja vajadzīgs- instrumentu kasti.
  • Atvaļinājuma un slimības lapas apmaksa.
  • Veselības apdrošināsana. Ja Jūs ieinteresēja šī vakance, lūdzu, sūtiet CV.

Tālrunis: +371 27799869 (Karina)

Lai pieteiktos vakancei, spiediet uz pogas "Pieteikties".

Darba sludinājuma numurs
#946577
Tu piesakies uz:
Carpenter