You've found an archived job ad

It's time to move on. There are new & better jobs waiting for you!

View new job ads
Joboffer number #1101603

Construction worker

CV Market client
Netherlands
Job ad expired!

Apdares darbu strādnieks/-ce

Nīderlande

Job Description

HSS Team BV

Mozartlaan 155

7522 HM Enschede

Looking for construction workers and experienced and professional painters for work in Netherlands and Germany.

Duties:

  • Interior work, Interior fittings, retail construction, building and placing the furniture.
  • Laying of floors.
  • Placing doors and windows.
  • Assembling ceiling and walls.

Requirements

  • Experience and professionalism.

  • Basic knowledge of English or German, Dutch.

  • Capability of physical work, precision, hard-working mentality.

  • Preferable candidates with a car and driving license.

Company offers

  • Accommodation.
  • Monthly pay € 2000 - € 3000 (after taxes).
  • Working time about 38-40 hours per week.
  • Transportation to the construction site.
  • Work clothes.
  • If needed Tool box.
  • Holiday and sick leaves.
  • Christmas and holiday pay.
  • Health care.

Please do not hesitate contacting us if you have any questions. If interested, please send your CV.

Phone: +371 27799869 Karina (lv, eng, rus).

If you are interested in this job offer, please press "Apply now" ("Pieteikties").

Darba apraksts

HSS Team BV

Aicinām darbā apdares darbu strādniekus/-ces, kā arī profesionālus krāsotājus/-jas (arī sievietes), darbam Nīderlandē un Vācijā.

Prasības kandidātiem

  • pieredze celtniecībā.
  • profesonāli precīzi padarīts darbs.
  • bez kaitīgiem ieradumiem.
  • vismaz bāzes angļu vai vācu valodas zināšanas.
  • vēlama autovadītāja apliecība.

Uzņēmums piedāvā

  • apmaksātu aviobileti;
  • apmaksātu dzīvesvietu;
  • apmaksātu transportu uz darbu un atpakaļ;
  • sociālās garantijas;
  • apmaksātu darba apģērbu;
  • veselības apdrošināšanu;
  • darba atalgojums 2000-3000 eur mēnesī (pēc nodokļu nomaksas/uz rokām);
  • atvaļinājuma un slimības naudas apmaksa;
  • darba laiks 38-40 stundas nedēļa;
  • iespēja strādat papildstundas.

Ja Jums interesē šī vakance, lūdzu sūtiet CV!

Vairāk informācijas pa tālr.:
+371 27799869 Karina (eng, rus, lv)

Darba sludinājuma numurs
#1101603