Pirmā lapaKarjeras centrs Motivācijas vēstules paraugs Kā uzrakstīt pieteikuma vēstuli? (piemērs)
 

Kā uzrakstīt pieteikuma vēstuli? (piemērs)

pieteikuma-vēstule

Pieteikuma vēstules galvenais mērķis ir mudināt darba dēvēju uzaicināt Tevi uz interviju.

Rakstot pieteikuma vēstuli, ievēro vēstules rakstīšanas pamatprincipus:

• Pieteikuma vēstuli ir pieņemts adresēt konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā Tu piesakies darbā. Vēstules augšējā labājā stūrī jānorāda nosūtītāja adrese. Ja konkrēts saņēmējs nav zināms, vārda vietā var izmantot frāzi "Ļ. cien. saņēmējam."

• Pirmajā vēstules daļā mini informācijas avotu, no kura uzzināji par šo vakanci (vari noradīt arī konkrēta cilvēka vārdu, kurš Tev paziņojis par šo vakanci, iepriekš pajautājot šim cilvēkam atļauju to darīt). Ļoti labi, ja Tu esi kaut ko iepriekš uzzinājis par uzņēmumu, kurā vēlies strādāt. Šo informāciju var izmantot, lai pamatotu, kādēļ vēlies strādāt tieši šajā uzņēmumā un kas Tevi piesaistījis darba sludinājumā.

• Otro nodaļu velti savas darba pieredzes aprakstam. Pierādi darba dēvējam, ka Tu lieliski iederētos šajā amatā. Īsi apraksti savus panākumus un rezultātus darba gaitā. Dari zināmu vēstules adresātam, kādas īpašas iemaņas Tu varat izrādīt piedāvātajā darbā, taču noteikti pievērs uzmanību tam, lai izvairītos no tukšas liekvārdības. Mini tikai tās prasmes un īpašības, kuras, Tavuprāt, būtu noderīgas darba devējam.

• Pēdējā vēstules daļā (nobeigumā) norādi, ka Tu priecātos par uzaicinājumu uz interviju. Labais tonis ir pateikties lasītajam par laiku, kas veltīts vēstules lasīšanai.

Pieteikuma vēstules piemērs:

"BCCB"
Elizabetes ielā 47, Rīga, LV 1122
Personālā menedžerim Jānim Ozoliņa kungam


A.god. Ozoliņa k-gs!


No Jūsu darbinieka _________________, uzzināju par to, ka Jūsu uzņēmumā ir brīva vakance uz mārketinga menedžera vietu. _________________ īsumā man aprakstīja prasības, kas attiecas uz šo vakanci, un es secināju, ka manas zināšanas un pieredze varētu sniegt Jūsu uzņēmumā zināmu ieguldījumu.

Dotaja brīdī esmu kompānijas "ZVM" mārketinga menedžeris. Man ir lieliskas attiecības ar "ZVM", bet, ņemot vērā manus profesionālos sasniegumus un stiprās puses, esmu secinājis, ka savas spējas es plašāk varētu pielietot Jūsu biznesa sfērā.

Manā CV, kas ir šīs vēstules pielikumā, Jūs redzat, ka man ir plaša pieredze tādās mārketinga sfērās kā reklāma un PR, produktu un pakalpojumu virzīšana visā valsts teritorijā, tirgus mārketinga pētījumi.
Es esmu kārtīgs un atbildīgs darbinieks, labi varu iejusties jaunā kolektīvā.

Es labprāt vēlētos ar Jums tikties, lai izstāstītu par savu pieredzi un iespējām, kas varētu būt noderīgas Jūsu uzņēmumā. Pateicos par manas kandidatūras izskatīšanu un priecāšos par uzaicinājumu uz interviju.

Ar cieņu,
(Vārds, uzvārds)
 

darba-vakances

Meklēt rakstus