2023-04-13 14:47:21

Darbavietas izvēlē svarīga ne tikai alga, bet arī attieksme

2016.06.16

 

Ne tikai uzņēmumi izvēlas darbiniekus, bet arī darbinieki izvēlas uzņēmumus – liecina speciālistu darba portāla cvmarket.lv pieredze darbā ar klientiem. Turklāt atalgojums darba meklētājiem ir būtisks, taču ne vienīgais kritērijs, kas nosaka nākamās darba vietas izvēli.
Atlasot darbiniekus uzņēmumu vakancēm, cvmarket.lv speciālisti pārliecinās, ka potenciālie darba ņēmēji vairāk atsaucas to darba devēju piedāvājumam, kuriem ir laba reputācija, ko veido uzņēmuma attieksme pret darbiniekiem un klientiem un citi kritēriji.
Šobrīd notiekošajā cvmarket.lv aptaujā „Iekārojamākais darba devējs” respondenti atbild, ka vismazāk iekārojami liekas uzņēmumi, kuros ir slikta iekšējā vide, necienīga attieksme pret darbiniekiem, izteikta birokrātija un hierarhija, slikta sociālā vide un pat bosings un mobings. Darbiniekiem ir svarīgi, lai viņu darbs tiek novērtēts un lai darba organizācija uzņēmumā būtu sakārtota, lai nav jāstrādā garas stundas par neadekvāti zemu samaksu. Stabilitāte un atalgojums darbiniekam ir būtisks nosacījums, taču daudzi respondenti norāda, ka nevēlas strādāt uzņēmumā, kur alga tiek maksāta aploksnēs, nereti tas ir viens no darbinieku aiziešanas iemesliem. Tāpat aptaujas dalībnieki norāda, ka nevēlas strādāt uzņēmumā, kas ir negodīgs pret saviem klientiem, maldina tos un piedāvā nekvalitatīvu preci vai pakalpojumu.
Nereti uzņēmumi darba meklētājiem izvirza augstas prasības un sagaida izcilus darbiniekus, taču neizvērtē savu atbilstību iekārojama darba devēja reputācijai. Tāpat kā darbiniekiem ir svarīgas pozitīvas atsauksmes no iepriekšējām darba vietām, arī uzņēmumiem ir svarīgas atsauksmes no viņu esošajiem un bijušajiem darbiniekiem un informācija publiskajā telpā. Lai mudinātu uzņēmumus pievērst tam uzmanību, cvmarket.lv pēc aptaujas „Iekārojamākais darba devējs” rezultātu apkopošanas iekārojamāko darba devēju vārdus publiskos, bet vismazāk iekārojamajiem uzņēmumiem to vērtējumu darīs zināmu individuāli. Aptauja portālā cvmarket.lv turpinās līdz 30.aprīlim.

Atslēgvārdi:
darba tirgus
darba devējs
darba vieta
darbs
Iekārojams darba devējs