2023-04-13 14:47:21

Iekārojamākie Latvijas darba devēji 2012

2016.06.16

Iekārojamākie un mīlētākie Latvijas darba devēji 2012.gadā ir noskaidroti. Darba un karjeras vortāls CV Market Latvia decembra mēnesī veica darbinieku un darba meklētāju auditorijas aptauju, rezultātā tika sastādīts uzņēmumu TOP10. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, vērojamas jaunas tendences un izmaiņas favorītu sarakstā.

Aptauja tika veikta darbinieku un darba meklētāju vidū, uzrunājot tos e-pastos, darba un karjeras vortālā www.cvmarket.lv un sociālajos tīklos Facebook, Twitter un GooglePlus. Rezultātā tika saņemtas 416 korekti aizpildītas anketas, saņemtas 2496 atbildes un minēti vairāk nekā 602 dažādu uzņēmumu nosaukumi, kuros vēlētos strādāt. Rezultātā tika sastādīts iekārojamāko uzņēmumu TOP 10.

Jāsaka uzreiz, ka šogad ir vērojamas zināmas izmaiņas favorītu sarakstā. Tikai pieci darba devēji ir noturējuši savas pozīcijas kopš pagājušā gada. Tas iezīmē jaunas tendences vai pat var teikt vērtības, kas parādījušies darbiniekiem un darba meklētājiem, pēc kurām vadoties tiek izvēlēti uzņēmumi, kuros labprāt gribētu strādāt.

Līdztekus stabilitātei, labam, garantētajam atalgojumam, karjeras izaugsmes iespējām un apmācībai minēti sekojoši jauni argumenti:
• gados jauns, pozitīvi lādēts kolektīvs;
• moderns aprīkojums;
• radoša vide, kurā katrs darbinieks var izpausties;
• interesanti uzdevumi, izaicinājumi;
• uzņēmums, kas rūpējas, ne tikai par klientu, bet arī par darbinieku ērtību, drošību un sakārtotu vidi;
• mūsdienīgs uzņēmums, kas iet kopsolī ar laiku;
• perspektīvs un pelnošs uzņēmums.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā tika jautāts arī par darbinieku un darba meklētāju vidū mazāk ieredzētiem uzņēmumiem un argumentiem, kāpēc neizvēlētos šos uzņēmumus kā savus darba devējus. Šeit iebildumi līdzīgi iepriekšējam gadam, un diemžēl jāsecina, ka dažos uzņēmumos attieksme nav mainījusies vai pozitīvās izmaiņas nav izjutuši darbinieki:
• iebiedēšanas taktika no vadības puses;
• sliktas atsauksmes no klientiem vai sadarbības partneriem;
• neinformēšana par procesiem, kas notiek uzņēmumā;
• negatīva informācija, sūdzības par uzņēmumu dažādās interneta vietnēs;
• uzņēmuma pārdošana ārzemniekiem;
• novecojušas darba metodes, neelastīgums;
• vienam darbiniekam jāveic vairāku darbinieku pienākumi.

Š.g. 17.janvārī Konventa Sētā CV Market Latvia organizēja konferenci un apbalvošanas pasākumu, uz kuru aicināja iekārojamākos Latvijas devējus, lai sveiktu un aicinātu diskusijai par personāla piesaisti, motivēšanu un noturēšanu, kā arī, cik nozīmīga loma ir zīmolam, kompānijas tēlam cilvēkresursu jomā.

Konferencē uzstājās vairāki runātāji. Viens no tiem kompānijas DIGIBRAND sociālo tīklu eksperts Aldis Blicsons par tēmu, kas aktuāla visiem perspektīvi domājošiem uzņēmumiem. Viņš padalījās ar savu redzējumu par jauno mediju nozīmi uzņēmuma tēla veidošanā darbinieku piesaistei un noturēšanai. „Jāatceras, ka uzņēmuma tēlu veido ne tikai skaista reklāmas kampaņa, korekti izveidots uzņēmuma profils sociālajos tīklos, bet arī tas, ko cilvēki raksta par šo uzņēmumu savos profilos, informācija, ar kuru dalās ar saviem draugiem, sekotājiem.” Runātājs uzsvēra arī, ka gan pozitīvā, gan negatīvā informācija par uzņēmumu, pateicoties sociālajiem tīkliem, izplatās ļoti ātri un plašai auditorijai, jo pēc statistikas 60% no Latvijas interneta lietotājiem vismaz reizi dienā ienāk kādā no sociālajiem tīkliem. Tāpēc mūsdienās darba devējiem ir jārēķinās ar aktīvu iesaistīšanos, komentāru sniegšanu, arī zināmu vērtību veidošanu.

Mazliet netradicionāla, bet saistoša un noderīga bija Jauno Psiholoģiju centra lektores Ditas Blūmas prognoze cilvēkresursu jomā 2013.gadam no numeroloģijas skatupunkta. Šis gads Latvijai un tās uzņēmumiem paies zem skaitļa 8. Tas paredz klasisko vērtību atdzimšanu, koncentrēšanos uz kvalitāti nevis kvantitāti. Runātāja uzsvēra: „Ieguvēji būs tie uzņēmumi, kas ieguldīs esošajos labos profesionālos darbiniekos, atbalstīs viņus gan materiāli, gan emocionāli, nevis centīsies piesaistīt tikai jaunus un jaunus.

Pasākumā tika prezentēti CV Market Latvia aptaujas rezultāti un nosaukts iekārojamāko Latvijas devēju TOP10.

TOP 10

AS "Latvenergo"
SIA "Latvijas Mobilais Telefons"
SIA "Lattelecom"
SIA "Tele2"
AS "Swedbank"
AS "Latvijas Gāze"
AS "Latvijas valsts meži"
SIA "Draugiem"
Latvijas Banka
AS "Air Baltic Corporation"

CVM-konference-20

Tele2 Personālvadības departamenta direktore Baiba Pedraudze komentēja iekļūšanu darba devēju TOPā: „Esam pagodināti, ka Tele2 ir viens no iekārotākajiem darba devējiem Latvijā! Tele2 ir spēcīga uzņēmuma kultūra, kas balstīta uz ikdienas darbā "dzīvojošām" vērtībām. Vērtībām ir liela nozīme gan darbinieku motivācijā, gan uzņēmuma iespējās realizēt augstus un izaicinošus mērķus profesionālā kolektīvā. Tā ir viena no Tele2 veiksmes atslēgām”.

Viens no iekārojamākajiem darba devējiem pagājušajā gadā bija arī Latvijas sociālais tīkls draugiem.lv . Uzņēmuma Draugiem runasvīrs Jānis Palkavnieks dalījās ar ieskatu, kāds ir laimīgs darbinieks un kādas vērtības viņi izkopj savā kolektīvā. Tās ir draudzīgums, godīgums, globālā domāšana, aizrautība, radošums, atvērtība jaunām zināšanām. Ar savu prezentāciju, kas bija papildināta ar video materiāliem, kur neklātienē iepazīstināja ar darbiniekiem, darba apstākļiem, darba atmosfēru, J.Palkavnieks pārliecināja klātesošos, ka šajā uzņēmumā tiešām rūpējas par darbinieku ērtībām, veselību, vaļaspriekiem, darba procesa veiksmīgu norisi un saturīgu laika pavadīšanu. Draugiem.lv saviem darbiniekiem nodrošina saunu, fizioterapeitu, vasaras terasi, baseinu, jogas nodarbības, trenažieru zāli, bezmaksas ēdināšanu uzņēmuma mājā Mārupē u.tml. Kā runātājs atzina, tad viņiem uzņēmumā ir zināms „komunisms”, jo viņi ievēro līdzvērtīguma principu starp parastu darbinieku un vadītāju. Pēdējam nav īpašu privilēģiju kā privāta auto novietne vai labāks krēsls vai kabinets. Visas šīs mazās, bet nozīmīgās lietas kopumā veido labu mikroklimatu un palīdz sasniegt rezultātus.

CV Market Latvia izsaka pateicību visiem, kas izteica savu viedokli rīkotajā aptaujā, kā arī darba devējiem un lektoriem, kas ieradās uz pasākumu, lai apmainītos ar pieredzi, idejām, pozitīvām emocijām, gūtu gandarījumu no paveiktā un sparu jauniem darbiem.

Foto ieskats pasākumā >>>

Atsauksmes no konferences dalībniekiem:

Paldies par uzaicinājumu, un jūtamies pagodināti, ka esam iekārojami darba meklētājiem!
Un paldies par labi noorganizēto pasākumu, kas bez oficiālās ceremonijas bija arī patīkami izklaidējošs, izzinošs, un vienlaicīgi arī iespēja satikt jau labi zināmus un jaunus kolēģus no citiem uzņēmumiem!

Jānis Kalniņš
AS "Latvijas Gāze"
Personāla daļas speciālists
2013.gada 18.janvārī

Video ieskats pasākumā:

 

Jaunākie darba piedāvājumi no Latvijas uzņēmumiem.