2023-04-13 14:47:21

5 laika zagļi birojā un kā ar tiem tikt galā

2016.10.13

No 8 darba stundām, kas tiek aizvadītas birojā, zināma daļa laika tiek iztērēta nelietderīgi, jo pastāv dažādi faktori, kas veicina laika neefektīvu izmantošanu. Šajā rakstā esam apkopojuši izplatītākos “laika zagļus” birojā un sniedzam arī padomus, kā ar tiem tikt galā. Lasi tālāk un uzzini, kā padarīt savu dienu produktīvāku!

E-pasti

Lielākajā daļā darba vietu e-pasts ir viens no galvenajiem saziņas rīkiem, jo tas ir ātrs un to ir ērti izmantot. Tomēr problēmas rodas tad, kad e-pastu ir ļoti daudz, kā arī tad, kad viens e-pasts pārvēršas par milzīgu saraksti vairāku dienu garumā.

Risinājums

Lai izvairītos no pārmērīga e-pastu daudzuma, svarīgākos jautājumus vislabāk apspriest telefoniski vai personīgi. Tas palīdzēs izvairīties no bezgalīgas sarakstes. Ja regulāri saņem daudzus e-pastus, padomā, vai vari ieplānot savā dienā pāris stundas, kuras veltīsi tikai un vienīgi e-pastu pārskatīšanai un atbildēšanai uz tiem.

Sociālie tīkli un ar darbu nesaistītas mājaslapas

Nav nekas slikts, ja reizi pāris stundās izlasi kādu ziņu rakstu vai pārbaudi sociālo tīklu kontus. Tomēr, ja tas notiek ik pēc pārdesmit minūtēm, ir vērts aizdomāties par to, vai savu laiku darbā Tu pavadi produktīvi.

Risinājums

Ieplāno laiku savā pusdienu pārtraukumā, kad bez steigas varēsi pārbaudīt gan sociālo mediju kontus, gan arī izlasīt ziņas. Turklāt Tev nebūs jājūtas vainīgam, jo šis ir Tavs atpūtas laiks.

Sapulces

Daudzi no mums kādas sapulces laikā noteikti ir aizdomājušies - vai man šeit būtu jāatrodas? Vai es varētu šo laiku pavadīt liedterīgāk? Sapulces nereti mēdz izvērsties par visīstākajiem laika zagļiem, jo tās ievelkas vai arī sapulču laikā pasniegto informāciju itin mierīgi varētu nosūtīt e-pastā.

Risinājums

Nākamreiz, kad saņemsi uzaicinājumu uz sapulci, nekautrējies uzdot tās organizatoram jautājumus par sapulces dienaskārtību. Kā arī lūdz paskaidrot, kādēļ organizatoram šķiet, ka Tava dalība sapulcē ir būtiska. Iespējams, ka visus jautājumus Jūs varat pārrunāt vēl pirms tikšanās. Ja nepiedalīsies sapulcē, palūdz, lai Tev nosūta īsu kopsavilkumu - tā Tu būsi lietas kursā par notiekošo.

Pļāpīgi kolēģi

Reti kurš vēlas pavadīt visu dienu klusumā un izolācijā, nekomunicējot ar darba biedriem. Bet vai draudzīgais kolēģis no blakus nodaļas, kurš laiku pa laikam iegriežas, lai papļāpātu par dzīvi, reizēm netraucē Tev pilnvērtīgi pievērsties darba pienākumiem?

Risinājums

Ja jūti, ka saruna izvēršas plašumā un ar darbu nesaistītu jautājumu apspriešana aizņem arvien vairāk Tava laika, ierosini apspriest šo jautājumu vēlāk, piemēram, pusdienu pārtraukumā vai pēc darba. Kā arī Tu vienmēr vari taktiski norādīt, ka pašlaik esi aizņemts un vēlies koncentrēties darbam, tādēļ Tev nav brīva laika sarunām.

Nekārtība darba vietā

Iedomājies situāciju: Tavs priekšnieks palūdz Tev kāda svarīga dokumenta kopiju, taču Tu nevari to atrast, jo uz galda ir tik daudz dažādu papīru. Turklāt arī Tavi dokumenti datorā ir izmētāti pa dažādām mapēm, bez kādas loģiskas situācijas. Kārtības trūkums ir viens no iemesliem, kādēļ daļu laika Tu pavadi neproduktīvi.

Risinājums

Pavisam vienkārši - sakārto savu darba vietu. Ja Tev jāizmanto papīra dokumenti, sašķiro tos pa mapēm ik dienu, pirms došanās mājup. Noteikti ievies kārtību arī mapēs uz datora, lai vajadzības gadījumā visu varētu ātri atrast.

 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances šeit!