Pirmā lapaKarjeras centrs Padomi darba meklētājiem Pilnīgs tabu: tēmas, no kuru apspriešanas darba vietā der izvairīties
 

Pilnīgs tabu: tēmas, no kuru apspriešanas darba vietā der izvairīties

temas

Ikdienas komunikācija ar kolēģiem palīdz iedibināt ciešākas attiecības, kā arī labāk iepazīt vienam otru. Taču ir dažas tēmas, kuras nav vēlams apspriest, ja vien jūsu mērķis nav iegūt kolektīvā pāris ienaidniekus vai vēl ļaunāk - tikt atlaistam. 
 

1. Nepatika pret darbu

 
Jums riebjas jūsu darbs un jūs vēlaties par to pastāstīt citiem kolēģiem? Ticiet mums - tā ir viena no pēdējām lietām, ko darba biedri vēlas dzirdēt. Apspriežot šo tēmu, jūs neviļus kļūsiet par komandas negatīvo personāžu, kā arī mazināsiet visa kolektīva komandas garu. Tā vietā, lai sūdzētos, varbūt pienācis laiks izskatīt citas darba iespējas?
 

2. Jūs uzskatāt kādu par nekompetentu

 
Katrā uzņēmumā ir nekompetenti darbinieki, tuklāt parasti visi pārējie zina, kuri tieši tie ir. Ja situācijas mainīšana nav jūsu spēkos un jūs nevarat darbinieku apmācīt, atlaist vai “atvērt acis” lēmuma pieņēmējam, nav vērts sīkāk iztirzāt jautājumu par kāda kolēģa nekompetenci. Kaut vai tikai tādēļ vien, ka šādi par grēkāzi varat kļūt pats. 
 

3. Politiskā un reliģiskā pārliecība

 
Šīs tēmas ir tik ļoti iesakņojušās cilvēkos, ka nereti pēc tām notiek sabiedrības dalīšana “savējos” un “svešajos”. Katram no mums ir savi priekšstati par vēsturi, politoloģiju un to, kura reliģija ir vislabākā. Tomēr nevajag uzskatīt savu viedokli par vienīgo un pareizo un raisīt nesaskaņas darba biedru vidū, pārlieku uzsverot šo viedokli. Labāk vienkārši izvairīties no šo tēmu apspriešanas. 
 

4. Privātā dzīve un viedoklis par citu privāto dzīvi

 
Lielāko daļu no kolēģiem, ar kuriem kopā strādājat, neinteresē jūsu privātā (un intīmā) dzīve, kā arī visdrīzāk viņi nevēlas apspriest šīs tēmas par kopīgiem paziņām. Lai arī reizēm var šķist aizraujoši uzzināt pikantas detaļas par apkārtējiem, visprātīgākais tomēr būtu izvairīties no šādām sarunām. Pretējā gadījumā riskējat iegūt baumotāja un netaktiska kolēģa slavu. 
 

5. Joki, kurus apkārtējie nesaprot

 
Ja kolēģi nesaprot jūsu jokus un jūs jūtat, ka tie viņus aizvaino, iemācieties apvaldīt savu iekšējo komiķi. Kā mēdz teikt - labāk klusēšu un apkārtējie mani uzskatīs par muļķi, nevis runāšu un likvidēšu visas šaubas. 
 

6. Jūsu seno laiku sasniegumi

 
Pagātne var diezgan daudz par jums pastāstīt. Ja pirms 10 gadiem paveicāt kaut ko īpašu vai neparastu, nav obligāti to pieminēt pie katras izdevības. Vairāk cieņas iemantosiet tad, ja vienreiz atbilstošā situācijā padalīsieties ar savu pieredzi. 
 

7. Jauna darba meklējumi

 
Kamēr vien neesat pieņēmis galīgo lēmumu par iešanu prom no pašreizējās darba vietas, nedalieties savos plānos ar darba biedriem. Ja izpļāpāsieties par ātru, var gadīties, ka priekšniecība “palīdzēs” jums lēmuma pieņemšanā gluži vienkārši atlaižot jūs. 

 

sapnu_darbs

 

Atslēgvārdi: | darbs | komunikācija | darba dzīve | kolēģi

Pievienot komentāru
* Vārds, uzvārds
* E-pasts
* Teksts