Pirmā lapaKarjeras centrs Rakstu arhīvs Apskaušanās darba vietā
 

Apskaušanās darba vietā

Darba (formālajā) vidē arvien vairāk vērojama tendence - brīvu, neformālu attiecību veidošana. Tas izpaužas kā kolēģu, arī priekšnieku, uzrunāšana uz „Tu”, draudzēšanās sociālajos tīklos, apskaušanās u.tml.

Apskaušanās ir jauka un pozitīva lieta, taču darba vidē var radīt neveiklas situācijas, it īpaši ja otrs šo apskāvienu negaida, vai, vēl ļaunāk, nemaz nevēlas. Cilvēki ir dažādi, vieni, kuri labprāt ielaiž otru savā intīmajā zonā, citi, kuri labprātāk ietur distanci. Klāt nāk vēl subordinācijas jautājums.

Turpmāk pieci ieteikumi, kurus būtu vērts pārdomāt un ,iespējams, ieviest savā uzvedībā darba vietā.

1. Neapskaujiet savus klientus vai partnerus, ja viņi paši nav pirmie izrādījuši iniciatīvu

Ja tomēr apskaujaties, tad apskāviens nedrīkst būt ilgāks par 1-2 sekundēm, turklāt apskaujoties neaizveriet acis vai nečukstiet kaut ko ausī. No malas vērotāji, vadoties no šīs ķermeņa valodas, var pārprast, vai arī, ja apskāviens ieilgst, tas var kļūt biedējošs pretējai pusei vai pat signalizēt par agresiju labestības vietā.

2. Neapskaujiet savus padotos

Izņemot situācijās, kad izsakāt līdzjūtību vai atbalstu smagā brīdī; apsveicat viņu kāzās vai ar bērna nākšanu pasaulē; apsveicat ar profesionāliem sasniegumiem. Visos šajos gadījumos apskāviens parāda, ka cilvēks Jums ir svarīgs un var uz Jums paļauties. Padoto apskaušana ir pieļaujama tikai citu kolēģu klātbūtnē.

3. Neapskaujiet darbā kolēģi, ar kuru Jums ir slepena dēka

Lai cik Jūs labi pārvaldītu ķermeņa valodu un censtos sevi kontrolēt, žesti, mīmika, pieskārieni nodos Jūs citu kolēģu acīs tik un tā.

4. Apskaujiet no sirds, pa īstam

Ja nu esat izlēmis apskaut kādu cilvēku, ienākt viņa intīmajā zonā, tad dariet to patiesi, no visas sirds. Ja apskāviens būs viltus, otrs cilvēks to sajutīs. Nedāļājiet savus apskāvienus pa labi un pa kreisi. Pietaupiet tos īpašiem gadījumiem, jo Jūsu apskāviens no sirds ir īpašs!

5. Nebaidieties pateikt otram, ka vēlaties viņu apskaut

Ja vēlaties no visas sirds kādu apskaut, bet neesat pārliecināti, ka otrs to sapratīs pareizi, tad nekautrējieties brīdināt vai uzaicināt vārdiski – „Ļauj man Tevi apskaut! Esmu tik priecīga Tevi redzēt! Šķiet, neesam tikušiem veselu mūžību …

Darba piedāvājumi
 

Atslēgvārdi: | darba vieta | uzvedība | apskaušanās
Raksta vērtējums:
Balsu skaits kopā: 0  |  Vidējais vērtējums: 0
Novērtē:

Meklēt rakstus