Pirmā lapaKarjeras centrs Rakstu arhīvs Kā darbvietā uz brīdi atslēgties no darba?
 

Kā darbvietā uz brīdi atslēgties no darba?

Tas ir jautājums, uz kuru nav vienkāršas vai viennozīmīgas atbildes. Kā ir dažādas darbvietas un darbi, tā ir darbinieki ar dažādām vēlmēm un vajadzībām, kuri reizēm dod priekšroku pavisam pretējām lietām. Būdams rīta vai vakara tipa darba darītājs, smēķētājs vai nesmēķētājs, ar lielisku vai vāju koncentrēšanās spēju -

lai noturētos seglos, sevi ir jāsaudzē un jāuzlādē.

Smēķētājiem uz brīdi sniedz pārmaiņu un atslodzi smēķētāju vieta, ja tāda ir firmā.
Protams ir arī tādas iestādes, kuru telpās smēķēšana ir aizliegta un kaislīgiem smēķētājiem tas ir jādara uz ielas ēkas priekšā. Izskatās, ka šīs neērtības nevienu netraucē, acīm redzot pīppauzes moments ir tik vērtīgs.
Kafijas mīļotājs atrod kafijas automātu vai kafejnīcu. Bet ko dara tie, kas ir vienaldzīgi pret smēķēšanu un kafiju?
Stāvus darba gadījumā nelielai atpūtas pauzei noteikti ir vajadzīgs ērts krēsls.

Stūrīši ar atpūtas mēbelēm ir svarīgi gaidošam klientam, bet tik pat būtiski arī saviem firmas darbiniekiem.

Bieži arī pietiek ar šādu apsēšanās stūri. Nāk par labu, ja atpūtas stūra logā paveras interesants vai jauks skats (vecpilsētas panorāma, izskatīgs iekšējais pagalms, skats uz jūru utt.) Vēl labāk, ja būtu iespēja uz brīdi iziet svaigā gaisā - dārzā, parkā, uz balkona. Ļoti labs iespaids ir tekoša ūdens vērošanas iespējai, arī ūdens burbuļošanas skaņu klausīšanās iespaido nomierinoši un ļauj uz brīdi aizmirst rūpes. Ļoti izplatīti ir istabas augi, kuru skatīšana visus labi ietekmē.

Pāris paņēmienu, kas iedarbojas arī neatejot no darbvietas, ir

gleznu vai citu mākslas darbu izmantošana un pašas telpas krāsojums, kā arī apgaismojums. Acis atpūšas un domas attālinās, kad acis apstājas pie mākslas darba. Ļoti rutīna darba gadījumā noteikti labs iespaids ir telpas kādas sienas krāsojumam spilgtākā tonī vai ja telpā ir kas cits krāsains. Tajā pašā laikā nav vērts pārspīlēt ar krāsām, jo darbvieta pirmām kārtām ir domāta darbam. Ja darba telpa ir mierīgos krāsu toņos, tad atpūtas zonā varētu lietot spilgtākus toņus un arī otrādi - viss ir atkarīgs no darba rakstura.
Kantorī un citur, kur darbs paiet praktiski visu dienu sēžot, svarīgs ir krēsla ērtums un piemērotība. Nelielai atpūtai ir piemērota neliela pastaiga vai izstaipīšanās, ja ir iespējams, tad būtu labi kādu laiku turpināt darbu stāvus.
Atpūtas telpa, kas atdalīta no ļoti nopietnas darbvietas, varētu būt iekārtota mazliet īpatnējāk, jautrāk, jo labs joks un humors vienmēr atsvaidzina.

Darba piedāvājumi

Meklēt rakstus