You've found an archived job ad

It's time to move on. There are new & better jobs waiting for you!

View new job ads
Joboffer number #1200681

Manual workers to work on precast concrete in Belgium (steel fixers, concrete workers, form workers)

CV Market client
Belgium
Job ad expired!

ražošanas darbinieks/-ce

Beļģija

Job Description

The company Goren Sp. z o. o. with its seat in Warsaw, which is a member of the North18 capital group, has been involved in the implementation of construction projects throughout Europe for over 8 years. It employs over 300 employees and cooperates with 200 subcontractors. The main scope of the company's activity is industrial construction. Goren Sp. z o. o. implemented projects such as the construction of halls for Facebook in Odense (Denmark), halls for Google in Eemshaven (the Netherlands), a hospital in Lubeck (Germany) and many others.

We are currently looking for manual workers to work on precast concrete in Belgium (steel fixers, concrete workers, form workers).

Working on a business trip is not an easy challenge, far from your family in a foreign country. Therefore, the company Goren Sp. z o. o. makes every effort to ensure that the time spent outside Poland is effective, safe and peaceful. We believe in the good intentions of the candidates, their experience and the certainty of choosing our offer, so that both the company and the candidates themselves do not waste each other's time.

Requirements

  • knowledge of the subject of the order (cleaning of formwork, pouring concrete into molds, grafting reinforcement baskets, general cleaning works, etc.);

  •  experience in a similar position;

  •  having your own transport - will be an asset;

  •  knowledge of English - will be an asset;

  •  references from previous employers;

Company offers

  •  hourly wage, EUR 12 net / hour;

  •  mandate contract (with the possibility of concluding a permanent employment contract);

  •  company-paid accommodation;

  •  additional transport remuneration - EUR 0.14 / km net (when using own transport);

  •  holiday allowance paid monthly;

  •  work clothes;

  • COVID-19 prophylactic tests paid by the company;

  •  care of a regional manager at the place of the order;

  •  additional Allianz life / health insurance;

Darba apraksts

Uzņēmums Goren Sp. z o. o. , kas atrodas Varšavā un ir North18 Capital grupas biedrs, vairāk nekā 8 gadus ir iesaistīts būvniecības projektu īstenošanā visā Eiropā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 300 darbinieku un sadarbojas ar 200 apakšuzņēmējiem. Uzņēmuma galvenā darbības joma ir rūpnieciskā būvniecība. Goren Sp. z o. o. īstenoja tādus projektus kā Facebook halles būvniecība Odensē (Dānija), halle uzņēmumam Google Ēmshāvenā (Nīderlandē), slimnīca Lībekā (Vācija) un daudzi citi.

Šobrīd meklējam fiziski specīgus strādniekus darbam betonēšanas jomā Beļģijā (tērauda fiksētāji, betonētāji, formētāji).

Darbs komandējumā, tālu no ģimenes, svešā valstī, nav viegls izaicinājums, tāpēc uzņēmums Goren Sp. z o. o. dara visu iespējamo, lai pavadītais laiks būtu efektīvs, drošs un mierīgs. Mēs ticam kandidātu labajiem nodomiem, viņu pieredzei un mūsu piedāvājuma izvēles pārliecībai, lai gan uzņēmums, gan paši kandidāti netērētu viens otra laiku.

Prasības kandidātiem

  • zināšanas noteiktā sfērā (veidņu tīrīšana, betona liešana veidnēs, armatūras grozu pildīšana, ģenerāltīrīšanas darbi u.c.);
  • pieredze līdzīgā amatā;
  • personīgais transports - tiks uzskatīts par priekšrocību;
  • angļu valodas zināšanas - tiks uzskatītas par priekšrocību;
  • atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem;

Uzņēmums piedāvā

  • alga 12 eiro/stundā neto;
  • pilnvarojuma līgums (ar iespēju slēgt pastāvīgu darba līgumu);
  • uzņēmuma apmaksāta izmitināšana;
  • papildus transporta atlīdzība - EUR 0,14/km neto (izmantojot savu transportu);
  • atvaļinājuma pabalstu izmaksā katru mēnesi;
  • darba apģērbs;
  • uzņēmuma apmaksātas COVID-19 profilaktiskās pārbaudes;
  • reģionālā vadītāja atbalsts darba vietā;
  • papildu Allianz dzīvības / veselības apdrošināšana;

Darba sludinājuma numurs
#1200681