Šis darba sludinājums vairs nav aktīvs.

Bet mums ir tūkstošiem citu jaunu darba piedāvājumu tieši Tev!

Jaunākās vakances

HTML5 Technical Project Manager

CV MARKET KLIENTS

Darba sludinājuma numurs 162103

Darba sludinājuma numurs

162103

Darba apraksts

  • Oversee all the HTML5 aspects in the company;
  • To develop the new code and development platform;
  • Working in the active environment with a team of talented professionals.

Prasības kandidātiem

  • Very good experience of JavaScript front-end application development;
  • Great experience using HTML5 for mobile;
  • Very good knowledge of CSS3, Canvas, WebGL, Audio API;
  • Experience of modern JavaScript frameworks and development best practices;
  • Good knowledge of English, Latvian and/or Russian as advantage.
As advantage:
  • Team leading experience;
  • Experience in game development;
  • Portfolio of publicly available HTML5 projects;
  • Experience of single- page application development.

Uzņēmums piedāvā

  • Attractive, competitive salary and compensation package;
  • Experience in project for first-rate international company;
  • Challenging and diverse work in a dynamic and friendly team;
  • Professional development in an agile environment.

Informācija par darba sludinājumu

Darba amata apraksts:
pilna slodze, pastāvīgs darbinieks
Sludinājums publicēts līdz:
2016. gada 16. februāris
Ievadīts:
2016. gada 18. janvāris

SIA "ERG Latvia"
Reģ.nr.50103627871
08.07.2013. NVA izsniegta licence darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai Nr.11/2013