2023-04-13 14:47:21

Bieži sastopama kļūda CV, kuras dēļ vari nesaņemt uzaicinājumu uz darba interviju

2020.11.10

Varbūt Tu par to nekad neesi aizdomājies, taču itin bieža kļūda CV veidošanā ir nepareizi norādīts valodas līmenis, tādēļ mēs nolēmām pievērst šim jautājumam lielāku uzmanību. Daudzi kļūdaini uzskata, ka “A” līmenis apzīmē augstāko valodas zināšanu līmeni. Tomēr valodu apguvē ar  “A” apzīmē zemāko jeb iesācēja līmeni, turpretī ar “C” tiek apzīmēts augstākais zināšanu līmenis. 

Neuzmanīgi atzīmējot valodas līmeni savā CV, Tu vari nejauši liegt sev iespēju saņemt uzaicinājumu uz darba interviju. Lai izvairītos no šīs kļūdas, pārskati, kādi valodas līmeņi ir norādīti Tavā CV un pieraksti īsu komentāru par katru valodu (piemēram, vai Tu to lieto ikdienā, kur apguvi valodu, utt.). Tā ir noderīga papildu informācija darba devējam.
 

Līmeņu skaidrojums

Zemāk Tu vari iepazīties ar īsiem līmeņu skaidrojumiem. Ceram, ka tie palīdzēs Tev izvēlēties atbilstošu līmeni katrai valodai, kas norādīta Tavā CV. Līmeņu skaidrojums pieejams arī CVMarket.lv darba meklētāja profilā, CV aizpildīšanas formas valodas blokā pie katra burta.
 

Augstākais līmenis


C2

Lietotājs var viegli saprast jebkuru runu un var lasīt valodiski sarežģītus tekstus (rokasgrāmatas, daiļliteratūru, u.c.). Tekoši sarunājas par dažādām tēmām un nepieciešamības gadījumā izmanto sarunvalodas izteicienus. Prot uzrakstīt skaidru, loģisku tekstu atbilstošā stilā, piemēram, sarežģītas vēstules, referātus, viedokļu rakstus, u.c.

C1

Saprot garāku tekstu un izprot valodas stila atšķirības. Filmu skatīšanās attiecīgajā valodā nesagādā problēmas. Lasa sarežģītus tekstus un var tekoši runāt par jebkuru tēmu. Prot rakstīt esejas vai referātus.
 

Vidējais līmenis


B2

Saprot garāku runu, prezentācijas, lielāko daļu TV ziņu un filmu. Prot sazināties ar dzimtās valodas runātājiem un aktīvi piedalīties diskusijās par zināmām tēmām. Prot rakstīt vēstules un esejas.

B1

Izprot pamatinformāciju skaidrā un literāri pareizā runā par pazīstamām tēmām (darbs, skola, brīvā laika pavadīšana u.tml.), kā arī spēj izteikties par šīm tēmām. Izprot lēnu vai skaidru radio vai televīzijas pārraižu galveno saturu, ja tēma ir labi zināma. Prot rakstīt vienkāršu tekstu un vēstules.
 

Pamata līmenis


A2

Lietotājs izprot frāzes un bieži izmantotus vārdus, kas saistīti ar lietotājam svarīgām jomām. Izprot vienkāršāka teksta galveno saturu un atrod informāciju vieglākos ikdienas tekstos (piemēram, sludinājumos, ēdienkartēs). Ir runāšanas prasmes, taču pats vēl nespēj vadīt sarunu. Prot izveidot piezīmes un uzrakstīt ļoti vienkāršu vēstuli, lai, piemēram, pateiktos kādam.

A1

Lietotājs saprot pazīstamus vārdus un frāzes, kas attiecas uz viņu, viņa ģimeni un tuvāko apkārtni, kad cilvēki runā lēni un skaidri. Prot lasīt un saprast vārdus, un ļoti vienkāršus teikumus, piemēram, uz etiķetēm vai plakātiem. Var sazināties elementārā līmenī, ja sarunas partneris runā lēni un atbalsta viņu sarunas laikā. Prot rakstīt īsu un vienkāršu ziņojumu.
 

Vēl viens svarīgs iemesls, lai pareizi atzīmētu valodas līmeni

Darba devēji aktīvi meklē darbiniekus, izmantojot CV datubāzi. Lai atrastu īsto kandidātu, visbiežāk tiek izmantoti dažādi meklēšanas filtri, tai skaitā arī valodas zināšanas. Ja Tu esi pareizi atzīmējis savas valodu zināšanas, ir liela iespēja, ka Tu pievērsīsi darba devēja uzmanību.

Lasi arī citus rakstus par CV veidošanu