2023-04-13 14:47:21

CV veidošanas rokasgrāmata: 8 padomi pamanāmam un uzrunājošam CV

2017.02.22

Ko darīt, ja šķiet, ka uzņēmumu atsaucība uz Taviem pieteikumiem nav pietiekama? Kā panākt, lai Tavs CV ir maksimāli pamanāms un uzrunājošs? Šoreiz izlaidīsim daļu par gramatikas kļūdām, pārāk gariem CV, nepiemērotām fotogrāfijām, neprofesionālām e-pasta adresēm un tamlīdzīgi. Balstoties uz mūsu darbinieku novērojumiem, piedāvājam ieteikumus tiem, kas nolēmuši izveidot vai jau ir izveidojuši savu CV darba portālā CV Market. 

1. Pārliecinies, ka Tavs CV satur visu nepieciešamo informāciju.

Lai gan šobrīd pieejamas visas iespējas izveidot un publicēt savu CV maksimāli ātri un vienkārši, tomēr vienmēr der paturēt prātā, ka CV noteikti nebūtu jāsastāv tikai no Tavas kontaktinformācijas un vēlamā amata. Attiecīgi – ja Tu neesi gatavs veltīt dažas minūtes CV pilnveidošanai, kāpēc lai potenciālais darba devējs būtu ieinteresēts tērēt šīs pašas minūtes, lai par Tevi uzzinātu ko vairāk?

  • - Norādi savu pēdējo izglītības iestādi un informāciju par iepriekšējo darba pieredzi (iekļaujot nelielu darba pienākumu aprakstu).
  • - Neaizmirsti norādīt arī savas valodu zināšanas.

 

Tā ir pamata informācija, ko noteikti vēlēsies redzēt katrs potenciālais darba devējs, izskatot Tavu kandidatūru. Sīkāk par savām prasmēm un profesionālajiem sasniegumiem varēsi pastāstīt darba intervijas laikā. Tas arī ir Tavs galvenais mērķis šajā stadijā – uzaicinājums tikties klātienē.

Šos ieteikumus ņem vērā arī tad, ja augšupielādē gatavu CV no sava datora, nevis veido to no jauna darba portālā. CV Market darba portālā pieejama arī šāda funkcija, un tā noteikti ļauj krietni ietaupīt laiku, bet informācija, ko noteikti cer ieraudzīt potenciālais darba devējs, paliek nemainīga.

2. Pārliecinies, ka Tavā CV ir norādīta aktuāla informācija

Nebaidies veikt pat vissīkākās izmaiņas. Tas nostrādās tikai Tavā labā, jo jauns/atjaunots CV parādīsies kā viens no pirmajiem kopējā CV datubāzē, kas nozīmē, ka to apskatīs lielāks daudzums darba devēju. Daļa uzņēmumu dažādu apsvērumu dēļ nepublicē darba sludinājumus, un meklē kandidātus savām vakancēm paši. Pieeju CV datubāzei labprāt izmanto arī publicēto darba sludinājumu īpašnieki, cerot uzrunāt tos speciālistus, kas nav aktīvos darba meklējumos.

3. CV vairākās valodās

Ja neslikti pārvaldi kādu no svešvalodām, noteikti izmanto iespēju pievienot savu CV arī citā valodā. Tas būs kā apliecinājums, ka attiecīgajā valodā tiešām spēj komunicēt, kā arī šādā veidā sniegsi iespēju izskatīt Tevi kā kandidātu ārzemju uzņēmumiem.

4. Transportlīdzekļu vadīšanas prasmes

Ja Tavā īpašumā ir autovadītāja apliecība un nebaidies sēsties pie auto stūres, arī to norādīt būs lietderīgi, jo daļai uzņēmumu, tas noteikti būs viens no izšķirošajiem kritērijiem, lai izlemtu, kurus pretendentus uzrunāt.

5. Izvēlies piemērotu CV nosaukumu

Tas var būt vēlamā amata nosaukums vai Tava profesija. Lai gan sākotnēji var šķist, ka CV nosaukums nav būtisks, tomēr tā ir pirmā lieta, ko redz potenciālais darba devējs, un tas var būt noteicošais faktors tam, vai Tavs CV tiks apskatīts vai tomēr nē.

6. Izveido arī motivācijas vēstuli

Piesakoties vakancei, pievērs uzmanību, vai darba devējs lūdz nosūtīt arī motivācijas/pieteikuma vēstuli. Ja lūdz, noteikti izveido un nosūti arī to. Tā parādīsi, ka esi labi iepazinies ar darba sludinājumu un akurāti noformēta motivācijas vēstule atstās par Tevi labu iespaidu. Laika ekonomijai šādas vēstules melnrakstu vari izveidot savā lietotāja profilā un pielāgot pēc vajadzības. Tas nozīmē, ka Tev nevajadzēs to katru reizi veidot no jauna.

7. Izmanto savas iespējas

Neatsakies no iespējas izveidot elektronisku CV mūsu darba portālā tikai tāpēc, ka Tev šķiet, ka Tavas profesijas pārstāvjiem šādos portālos nav nekādu izredžu, un parasti Tavā nozarē strādājošie tiek meklēti, izmantojot kādus citus resursus. Visiem ir labi zināms – ja ir pieprasījums, būs arī piedāvājums. Turklāt aizvien lielāks daudzums uzņēmumu novērtē to, ka darba portālos pieejami daudz detalizētāki CV un darba sludinājumā iespējams norādīt plašāku informāciju par uzņēmumu un attiecīgo vakanci.

Tas pats attiecināms arī uz darba meklētājiem, kurus interesē darbs ārpus Rīgas un citām blīvāk apdzīvotajām pilsētām. Sludinājumi par vakancēm dažādos Latvijas reģionos parādās aizvien biežāk - kāpēc gan laist garām savu iespēju?

8. Ja darba meklējumi nav aktuāli, nomaini CV statusu

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais no mūsu ieteikumiem: ja pienāk brīdis, kad saproti, ka jau strādā savā sapņu darbā un Tevi neinteresē citi darba piedāvājumi, neaizmirsti nomainīt sava CV statusu uz pasīvu, lai neradītu maldīgu priekšstatu, ka joprojām esi ieinteresēts saņemt darba piedāvājumus. Tas aiztaupīs gan Tavu, gan arī uzņēmumu laiku.

Darbs ir mūsu otrās mājas – velti dažas papildus minūtes CV pilnveidošanai un palielini savas izredzes tikt pie tādām otrajām mājām, kur būs patīkami uzturēties, neatkarīgi no tā, vai darbu meklē aktīvi vai arī vienkārši vēlies palikt sasniedzams darba devējiem, kas gatavi piedāvāt labākus nosacījumus. Tāpat līdztekus Tava CV pieejamībai CV datubāzē un pieteikšanās ērtumam Tu varēsi saņemt darba piedāvājumus uz e-pastu, kā arī piedalīties dažādos konkursos, izlozēs un citās akcijās. Visus plusus un pieejamās funkcijas, ko sniedz elektroniska CV esamība darba portālā CV Market, dažos vārdos nemaz neaprakstīt, tāpēc izveido vai atjauno savu CV jau tagad un pārliecinies par visu pats!

Nepieciešamības gadījumā droši vērsies ar jautājumiem pie CV Market portāla administrācijas, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar visiem jautājumiem. Raksti uz info@cvmarket.lv vai zvani uz +371 67 358 848.

 

Reģistrējies un izveido savu CV dažu minūšu laikā!

 

Atslēgvārdi:
CV
cv
cv rakstīšana
kā uzrakstīt CV
kā uzrakstīt cv