2023-04-13 14:47:21

Pieteikuma vēstule: kā to uzrakstīt? (paraugs latviešu valodā)

2019.05.22

Pieteikuma vēstule, jeb motivācijas vēstule, kā to citkārt mēdz saukt, kalpo kā Tava CV papildinājums, un tās mērķis ir izskaidrot darba devējam, kādēļ tieši Tevi nepieciešams pieņemt darbā. Pieteikuma vēstules galvenais mērķis ir mudināt darba dēvēju uzaicināt Tevi uz interviju.

Tā kā CV satur tikai īsu informāciju par Tevi, Tavu izglītību un pieredzi, pieteikuma vēstule var palīdzēt darba devējam iepazīt labāk Tavu personību un īpašības. 

Pieteikuma vēstules rakstīšanas pamatprincipi

Ir pieņemts, ka vēstule tiek adresēta konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā Tu piesakies darbā. Pieteikuma vēstules augšējā labajā stūrī jānorāda nosūtītāja adrese. Ja konkrēts saņēmējs nav zināms, vārda vietā var izmantot frāzi "Ļ. cien. saņēmējam."

Pirmajā vēstules daļā mini informācijas avotu, no kura uzzināji par vakanci, piemēram, vakance sludinājumu portālā www.cvmarket.lv, kā arī norādi pašu amatu, uz kuru Tu pretendē. Pēc tam dažos teikumos vari pamatot, kādēļ vēlies strādāt tieši šajā uzņēmumā un kas Tevi piesaistījis darba sludinājumā.

Otro vēstules daļu velti savas darba pieredzes aprakstam. Pierādi darba dēvējam, ka Tu lieliski iederētos šajā amatā. Īsi apraksti savus panākumus un rezultātus darba gaitā. Dari zināmu vēstules adresātam, kuras no Tavām prasmēm var noderēt amatā, uz kuru Tu piesakies. Taču noteikti pievērs uzmanību tam, lai savā pieteikuma vēstulē izvairītos no liekvārdības un frāzēm, kuras neko neizsaka. Mini tikai tās prasmes un īpašības, kuras, Tavuprāt, būtu noderīgas darba devējam un atbilstošas konkrētajai vakancei.

Pieteikuma vēstules nobeigumā labais tonis ir pateikties adresātam par laiku, kas veltīts vēstules lasīšanai. Noslēdzot vēstuli, norādi, ka Tu priecātos par uzaicinājumu uz darba interviju.

Pieteikuma vēstules paraugs

SIA “Modern Technologies”
Elizabetes iela 12
Rīga, LV-1010

Paula Putniņa
Talsu iela 2-1
Rīga, LV-1007
paulap@paraugpasts.lv
Tel.:...................

Pieteikums


Ļ. cien. saņēmējam,

Atsaucoties uz sludinājumu, kas publicēts CVMarket.lv, vēlos pieteikties uz biroja administratores amatu uzņēmumā SIA Modern Technologies. Iespēja strādāt SIA Modern Technologies man šķiet saistoša, jo uzņēmums, kā viens no nozares līderiem, ir labi atpazīstams, vērsts uz attīstību un šī būtu lieliska vieta, kur pielietot manas esošās zināšanas un pilnveidoties profesionāli arī turpmāk. 

Līdz šim esmu strādājusi par biroja administratori vairākos ar IT saistītos uzņēmumos. Manos pienākumos ietilpa biroja ikdienas darba organizēšana, lietvedība, ienākošās korespondences koordinēšana, kā arī asistēšana mārketinga nodaļai pasākumu organizēšanā un citi pienākumi. Strādājot šajos uzņēmumos, esmu guvusi plašu ieskatu IT nozares specifikā, kas ļauj man veiksmīgi īstenot darba uzdevumus. Sīkāku informāciju par manām darba gaitām Jūs atradīsiet manā CV. 

Kā savas labākās īpašības varu minēt precizitāti un atbildību. Sarežģītās situācijās neapjūku un spēju ātri atrast piemērotu risinājumu, ko ļoti novērtēja gan kolēģi, gan vadība. Lieliski pārzinu angļu valodu, tādēļ komunikācija ar ārzemju klientiem man nesagādā grūtības. 

Pateicos Jums par laiku, ko veltījāt mana pieteikuma izskatīšanai un priecāšos par iespēju tikties ar Jums darba intervijā. 

Ar cieņu,
Paula Putniņa

22.05.2019.