2023-04-13 14:47:21

7 ieteikumi pārliecinošai motivācijas vēstulei

2018.12.27

Labi izveidots CV ir tikai puse no veiksmīga pieteikuma uz Tevis izvēlēto vakanci. Lai arī CV satur detalizētu informāciju par Tavām darba gaitām, tieši motivācijas vēstule var būt tas, kas pārliecinās darba devēju Tevi uzaicināt uz darba interviju. Var šķist, ka motivācijas vēstules rakstīšana ir laikietilpīgs process, taču tā nebūt nav. Ja ievērosi tālāk minētos padomus, uzrakstīt pārliecinošu motivācijas vēstuli būs pavisam vienkārši. 

1. Uzzini vairāk par uzņēmumu

Pirms sāc rakstīt, iepazīsties ar uzņēmumu, uz kura izsludināto vakanci Tu piesakies. Mūsdienās visu nepieciešamo informāciju itin viegli var atrast internetā, tāpēc tas neaizņems daudz laika. Nekautrējies motivācijas vēstulē īpaši izcelt to informāciju, kas Tevi uzrunā. Piemēram, ja uzņēmums, kurā vēlies strādāt, regulāri piedalās labdarības akcijās, Tu vari pieminēt, ka Tevi uzrunā iespēja strādāt sociāli atbildīgā uzņēmumā. 

2. Personalizē savu motivācijas vēstuli

Lai arī var šķist, ka universālas motivācijas vēstules rakstīšana krietni ietaupa laiku, patiesībā šāda pieeja Tev vairāk kaitē nekā palīdz. Pieredzējuši personāla speciālisti pavisam noteikti spēj atšķirt personalizētu motivācijas vēstuli no tādas, kas izsūtīta vairākiem uzņēmumiem. Šādas vēstules liek domāt, ka Tu piesakies uz visām vakancēm pēc kārtas, neizvērtējot, vai tās Tev ir atbilstošas. Ja vēlies tomēr nonākt līdz darba intervijai, motivācijas vēstulē iekļauj vismaz uzņēmuma un vakances nosaukumu.

3. Esi konkrēts

Kā jau pats nosaukums pasaka priekšā, motivācijas vēstulei jāparāda Tava motivācija strādāt izvēlētajā uzņēmumā. Izvairies no pārlieku sarežģītiem teikumiem un liekvārdības. Īsi un skaidri pastāsti, kādēļ izvēlējies šo vakanci, kāda ir Tava iepriekšējā darba pieredze un ko Tu vari piedāvāt jaunajai darba vietai. Piemini tikai pašu svarīgāko, detaļas varēsi pastāstīt darba intervijā. Un atceries - motivācijas vēstules garumam nevajadzētu pārsniegt vienu A4 lapu.

4. Izcel svarīgāko

Tavs mērķis ir panākt, lai personāla atlases speciālists Tevi uzaicinātu uz darba interviju. Rakstot motivācijas vēstuli, piemini savas stiprās puses un sasniegumus, taču paturi prātā iepriekš rakstīto par motivācijas vēstules garumu.

5. Saskaņo vēstuli ar savu CV

Motivācijas vēstulei jākalpo kā CV papildinājumam, tāpēc tajā apraksti tikai to, kas atspoguļots arī Tavā CV. Piemēram, ja neesi norādījis kādu darba pieredzi savā CV, tad to nevajadzētu gari un plaši aprakstīt motivācijas vēstulē. Domā par to no šādas pozīcijas: motivācijas vēstule sniedz pievienoto vērtību Tavam CV, tādēļ arī informācijai abos dokumentos ir jābūt saskaņotai. CV paraugs latviešu valodā ir atrodams šeit. 

6. Skaidri apraksti savu motivāciju

Pārlasi darba sludinājumu un mēģini saprast, kādas īpašības un prasmes tiek sagaidītas no kandidāta. Kad tas izdarīts, mēģini aprakstīt, kā šīs īpašības atbilst Tev un Tavai personībai. Tieši šajā punktā visskaidrāk parādās tas, kādēļ universālās motivācijas vēstules nav diez cik laba ideja: tā kā tās tiek rakstītas tā, lai atbilstu ikvienai vakancei, tās ir pārāk vispārīgas un bieži vien kandidāta raksturojums nemaz neatbilst tam, ko uzņēmums patiesībā meklē. Tāpēc izvairies no standarta frāzēm, kuras neko neizsaka, un savus apgalvojumus pamato ar konkrētiem piemēriem. 

7. Pastāsti par saviem profesionālajiem mērķiem

Motivācijas vēstulē noteikti ir vērts pieminēt savus profesionālos mērķus. Nav nepieciešams tos aprakstīt ļoti sīki un detalizēti, pietiks ar dažiem teikumiem, kuros pastāstīsi, ko Tu vēlētos sasniegt nākotnē, strādājot attiecīgajā darba vietā. Runājot par mērķiem, Tu vari pieminēt arī to, kādi bijuši Tavi sasniegumi līdz šim un ar ko Tu lepojies. 

 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances un atrodi jaunu darbu jau šodien!