2023-04-13 14:47:21

Apzināti 2024. gada 1. ceturksnī pieprasītākie amati

2024.04.15

Uz 10 pieprasītākajām vakancēm 2024. gada 1. ceturksnī kopumā pieteicās vairāk nekā 3500 darba meklētāju, liecina darba portāla CVMarket.lv jaunākā statistika. Attālināta darba iespēja joprojām ir viens no galvenajiem vilinošajiem faktoriem, līdztekus karjeras attīstības iespējām, darba un privātās dzīves līdzsvaram un, kā sagaidāms, algai.

2024. gada 1. ceturkšņa rezultāti liecina, ka vislielākā interese ir par vakancēm, kas piedāvā darbu attālināti. Populārākajā darba sludinājumā norādīts, ka tas ir ārštata, neatkarīga līgumdarbinieka (freelance) amats, kurā tiek piedāvāta elastība un brīvība strādāt no mājām sev vēlamā darba laikā. Šī vakance uz “Interneta reklāmu vērtētāja” amatu piesaistīja 789 kandidātus, padarot to par populārāko darba sludinājumu pēdējā ceturksnī.

"Elastīga darba iespējas kļūst par svarīgu faktoru biroja darbavietām, bez kura ir ļoti grūti piesaistīt talantīgākos darbiniekus," komentē CVMarket.lv Biznesa attīstības vadītājs Kristaps Kolosovs, piebilstot, ka attālinātais darbs ļauj darba devējiem nodarbināt profesionāļus arī ārpus valsts robežām.

Populārāko darba sludinājumu sarakstā B2B klientu atbalsta speciālista amats ieņem otro vietu ar 404 kandidātiem. Kā norāda Kristaps Kolosovs, pieaugot B2B pakalpojumu un tehnoloģiju uzņēmumu skaitam, pieaug arī pieprasījums pēc speciālistiem, kas spēj nodrošināt izcilu klientu atbalstu biznesa klientiem.

To pašu var teikt arī par trešo 2024. gada sākumā pieprasītāko profesiju - klientu konsultants, kas ieguva gandrīz 2007 darba skatījumus un 398 pieteikumus. Šim amatam ir būtiska loma klientu problēmu risināšanā un atbalsta sniegšanā.

"Klientu konsultācijas amati piedāvā plašas karjeras izaugsmes un pilnveides iespējas. Uzņēmumi ir izstrādājuši veidu kā iemācīt un pilnveidot darbiniekiem kritiskās klientu apkalpošansa prasmes, kas, savukārt, ļauj uzņēmumiem piesaisīt kandidātus ar salīdzinoši mazu iepriekšējo darba pieredzi. Ja tā padomā - gandrīz ikviena amata esence ir spēja saklausīt klientu vajadzības (iekšējo vai ārējo) un atrisināt radušās neskaidrības, un palīdzēt pieņemt lēmumu. Nereti, personām, kas tagad ieņem vadošus amatus visdažādākajās industrijās, karjeras vienā posmā ir bijis tieši darbs klientu konsultantu amatā,” Kristaps Kolosovs skaidro klientu konsultanta profesijas popularitāti.

Simtiem cilvēku pieteicās arī uz tādām profesijām kā pārdošanas speciālists (362 pieteikumi), noliktavas darbinieks (342 pieteikumi), datu ievades speciālists (304 pieteikumi), asistents (294 pieteikumi), autovadītājs (241 pieteikums), personāla atlases speciālists (236 pieteikumi) un ražošanas darbinieks (210 pieteikumi), padarot tās visas par 2024. gadā 1. ceturkšņa pieprasītākajām profesijām.

 

Apskati darbu no mājām

Atslēgvārdi: