2023-04-13 14:47:21

46% aptaujāto tikai lielāka alga motivētu pārcelties uz citu pilsētu vai provinci

2016.06.16

kas_motive_darbinieku_parcelti

Nereti uzņēmumiem problēma ir atrast vajadzīgos darbiniekus uz vietas reģionā. Piemēram, Daugavpilī nevarēja sameklēt ražošanas vadītāju, jo pietrūkst nozarē pieredzējušu kandidātu uz vietas, bet no citām Latvijas  vietām darbinieki ne īpaši vēlas pārcelties. Savukārt citam uzņēmumam bija problēma piesaistīt specifisku nozaru tirdzniecības pārstāvjus reģionos.

Gandrīz katrs otrais portāla CV Market aptaujas respondents atbildējis, ka svarīgākais nosacījums, kas mudinātu apsvērt domu par dzīvi un darbu citā pilsētā vai laukos, būtu lielāka alga.

 “Reģionu uzņēmējiem un arī tiem, kas domātu par filiāļu veidošanu reģionos, jārēķinās, ka darbaspēks arī provincē prasa līdzvērtīgu atalgojumu. Pagājušajā gadā strādājošo vidējā darba samaksa Rīgā un reģionos atšķīrās aptuveni 1,4 reizes*. Ja strādājošais Rīgā mēnesī vidēji saņem par aptuveni 360 eiro vairāk nekā Latgalē, tad atrast citu motivāciju, kā vienīgi algas palielināšana, ir grūti,” komentē CV Market Latvijas filiāles vadītāja Renāte Zīverte.

20% aptaujas dalībnieku kā svarīgu motivatoru pārcelties uz dzīvi provincē minējuši arī labāku dzīvesvietu – ja būtu iespēja laukos vai mazpilsētā dzīvot labākā mājā vai dzīvoklī nekā šobrīd. Turpretī 10% apsvērtu iespēju mainīt dzīvesvietu, ja varētu strādāt interesantu darbu savā iegūtajā profesijā.

Nedaudziem būtu svarīgs tāds faktors kā uzņēmuma nodrošināta jauna automašīna un neierobežots degvielas patēriņš. Tikai 4% aptaujāto uz dzīvi provincē pārceltos, lai būtu tuvāk vecākiem vai citiem radiniekiem.

Savukārt 18% uz dzīvi citā pilsētā vai laukos nepārceltos ne pie kādiem nosacījumiem.

Speciālistu darba portāla CV Market aptaujā apkopotas vairāk nekā 300 respondentu atbildes.

* Centrālās Statistikas pārvaldes dati