2023-04-13 14:47:21

Algas pielikums

2016.06.16

CV Market Latvia veica interneta lietotāju aptauju par viņu pieredzi algas izmaiņas gadījumos. Aptauju aizpildīja 1186 www.cvmarket.lv apmeklētāji.

Kopumā 55% no aptaujas aizpildītājiem vismaz reizi dzīvē ir prasījuši algas pielikumu. Rezultātā 58% no prasītājiem algas pielikumu ir arī saņēmuši, taču 42% tika atteikts. Kā galvenais atteikuma iemesls tika minēts - uzņēmumā nav naudas, lai palielinātu darbinieku algas. Taču samērā liels daudzums jeb 21% vadītāju nekādi nepaskaidroja sīkāk atteikuma iemeslus.

Izrādās sievietes retāk nekā vīrieši prasa algas pielikumu. 52% sieviešu atbildējušas, ka nekad nav prasījušas algas pielikumu, savukārt tikai 30% vīriešu nav lūguši algas paaugstināšanu. Galvenie argumenti, kāpēc sievietes neprasa algas pielikumu  - 32% uzskata, ka tas ir bezjēdzīgi; 20% uzņēmumā nav pieņemts tā rīkoties; 12% kaut ko lūgt nav viņu darbā.

Vislielākas cerības saņemt algas pielikumu ir vidēja un augstāka līmeņa vadītājiem (71% saņēma pozitīvu atbildi par algas pielikumu), tad seko konkrētas nozares speciālisti (54%) un tikai pēc tam strādnieki un tehniskie darbinieki (46% pēc izteiktā lūguma saņēma algas pielikumu).

Neatkarīgi no amata pozīcijas, visbiežāk algas pielikums grozās ap 10% klāt pie esošā atalgojuma. Sīkāk paanalīzējot trīs galvenās nozares, kurās bija lielākais aptaujas aizpildītāju skaits, tad 10% algas pielikumu saņēmuši pārdošanas un finanšu sfērā, bet apkalpošanas sfērā lielākā daļa saņēmuši tikai 5% pielikumu.

Zemāk ieskats kopējos aptaujas rezultātos:

 

Rakstu sagatavoja CV Market Latvia mārketinga menedžere Inga Daliba

Darba piedāvājumi

Atslēgvārdi:
alga
atalgojums
pieredze