2023-04-13 14:47:21

Aptaujas rezultāti: Kāpēc cilvēki aiziet no darba?

2016.06.16

52% aptaujāto , saņemot labāku darba piedāvājumu, izvērtētu to un, visticamāk, pamestu esošo darba vietu, trešdaļa respondentu (33%) šādā piedāvājuma gadījumā neminstinoties pamestu esošo darbu, bet tikai 13% ir apmierināti ar esošo darbu un piedāvātajiem nosacījumiem.

iemesli-aiziesanai-no-darba

Ceturtā daļa aptaujāto jeb 25% aptaujā atbildēja, ka iepriekšējo darba vietu pametuši nepietiekamas algas dēļ, savukārt 17% respondentu neesot saskatījuši karjeras izaugsmes iespējas. 15% norādīja, ka iemesls bijis konflikts ar priekšniecību un nekompetenta vadība, bet attiecīgi 13% un 12% atzina, ka darba uzteikšanas iemesls bijia nepiemērotie darba apstākļi un labāka darba piedāvājuma saņemšana.

Uzskatu, ka tā ir samērā ikdienišķa situācija, kas valda ne tikai biznesā, bet arī darba tirgū. Ikviens vēlas saņemt pēc iespējas lielāku atalgojumu par savām speciālista kvalitātēm, tāpēc šāds procentuālais sadalījums nav nekas pārsteidzošs. Interesanti, ka mūsu Igaunijas kolēģu veiktā pētijuma rezultāti bija vēl dramatiskāki – tikai 5% iedzīvotāju bija apmierināti ar savu esošo darbu, kur vidējā darba alga ir vēl augstāka kā Latvijā. Tas tikai pierāda, ka apetīte rodas ēdot, un darba devējiem ir krietni jānopūlas, lai noturētu savus darbiniekus,“ stāsta speciālistu darba portāla Cvmarket.lv mārketinga menedžere Inga Daliba.

finansali-nodrosinats

Atbildot uz jautājumu, vai pamestu esošo darba vietu gadījumā, ja nākotne būtu pilnībā nodrošināto, 59% aptaujāto atzina, ka nepamestu darbu, bet 36% atzina, ka to pamestu, jo esot nepieciešama atpūta.

labaks-darba-piedavajums

Aptauja tika veikta speciālistu darba portālā www.cvmarket.lv, aptaujājot 1240 respondentus.

aptaujas-aizpilditaju-raksturo

Aktuālie darba piedāvājumi CV Market portālā.

Atslēgvārdi:
aptauja
darba tirgus
atlūgums