2023-04-13 14:47:21

Darba meklētāji vēlas adekvātāku samaksu

2016.06.16Darba meklētāji vēlas adekvātāku samaksu

Darba meklētāji nevēlas strādāt par 250 euro mēnesī, kaut gan atbilstoši statistikas datiem teju katrs ceturtais strādājošais Latvijā atalgojumā saņem valsts noteikto minimumu vai pat mazāk.

Speciālistu darba portālā cvmarket.lv 95,5% respondentu uz aptaujas jautājumu, vai piekristu strādāt par 250 euro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, atbildējuši noliedzoši. Šī ir summa, ko “uz rokām” saņem strādājošais ar minimālo darba algu. Savukārt Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma informācija* liecina, ka 22,7% strādājošo 2015.gada 3.ceturksnī saņēma minimālo darba algu vai mazāk, un šo darba ņēmēju īpatsvars salīdzinājumā ar 2014.gada 3.ceturksni ir palielinājies par 4,9 procentpunktiem.

“Grūti ticēt, tam, ka katrs ceturtais nodarbinātais Latvijā strādā, saņemot minimālo atalgojumu. Problēma, iespējams, ir tā, ka oficiāli aprēķinātā darba samaksa ievērojami atšķiras no reālās, ko strādājošie saņem “uz rokām”, norāda CV Market Latvijas filiāles vadītāja Renāte Zīverte. Domājams, ka atbildīgās iestādes jau vērtē to, kādēļ minimālā atalgojuma saņēmēju skaits pieaug straujāk par nodarbināto skaitu.


Aptaujā, kas portālā cvmarket.lv notika septembrī un oktobrī, piedalījās 437 respondentu.

Visi darba piedāvājumi šeit

Pievieno savu CV šeit un darbs Tevi meklēs

Atslēgvārdi:
darba tirgus
alga
darbs
nodarbinātība