2023-04-13 14:47:21

Gandrīz 2/3 iedzīvotāju nodarbošanās nav saistīta ar iegūto izglītību

2016.06.16

izglitiba

Speciālistu darba portāla cvmarket.lv veiktajā aptaujā 63% respondentu atzīst, ka pašreizējā nodarbošanās nav saistīta ar jomu, kurā iegūta izglītība. Tikai nedaudz vairāk par trešdaļu aptaujāto jeb 37% šobrīd strādā ar iegūto izglītību saistītā jomā. Viedokļa noskaidrošanai aptaujā piedalījās 849 respondenti.
 
“Aptaujas dati liecina par to, ka izglītības programmas bieži vien nav atbilstošas darba tirgus prasībām. Turklāt, uzsākot mācības mēs vēl nezinām, kā mainīsies mūsu vērtības un vēlmes, sasniedzot brieduma gadus. Arī tas ir viens no faktoriem, kas veicina izvēlētās profesijas maiņu,” komentē cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs. 
 
Mūsdienās jo sevišķi ir izteikta tendence, kad amatu daudzums darba tirgū ir lielāks par studiju programmās apgūstamo profesiju daudzumu. Tieši tādēļ liela daļa sabiedrības pēc studiju beigām sevi realizē ar iegūto izglītību nesaistītās jomās
 
Saskaņā ar cvmarket.lv pārstāvja Kristapa Kolosova novērojumiem, šī tendence ir izteikta to cilvēku vidū, kas izvēlējušies apgūt sociālo zinību grādus. Šajā novirzienā piedāvātās studiju programmas nereti ir vispārīgas un nesniedz pietiekami daudz iespēju profesionāli specializēties kādā konkrētā jomā.
 

darba-vakances