2023-04-13 14:47:21

Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs aizietu no darba, ja laimētu miljonu

2016.06.16

miljons

38% procenti aptaujāto noteikti aizietu prom no pašreizējās darba vietas, ja loterijā laimētu 1 miljonu eiro, savukārt 14% drīzāk aizietu, nekā turpinātu strādāt pēc iespaidīgā laimesta saņemšanas. Aptauju veica speciālistu darba portāls cvmarket.lv un kopā tika aptaujāti 479 respondenti.

“Iegūtie rezultāti parāda, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar sava pašreizējā darba saturu un, ja finansiālie apstākļi būtu labāki, šī sabiedrības daļa labprātāk dotu priekšroku darbam, kas vairāk apmierina viņu intelektuālās, sociālās un emocionālās vajadzības,” komentē cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs.

Turpretī gandrīz puse no aptaujātajiem jeb 48% saglabātu savu lojalitāti pašreizējam darba devējam arī tad, ja loterijā laimētu 1 miljonu eiro. Tas liecina, ka lielai daļai strādājošo finansiālais aspekts nav galvenais motivējošais faktors.

Līdzīgu aptauju speciālistu darba portāls cvmarket.lv veica arī 2013. gadā - toreiz vēlmi aiziet no pašreizējās darba vietas pauda 55% respondentu salīdzinājumā 52% respondentu 2016. gadā. Tas ļauj secināt, ka darba devēji sāk pievērst lielāku uzmanību arī nefinansiālajiem motivācijas aspektiem, lai veicinātu darbinieku lojalitāti.

 

darba-vakances