2023-04-13 14:47:21

Visvairāk strādājošo jaunu darbu meklē, jo ir neapmierināti ar esošo atalgojumu

2016.11.03

mekle_darbu

Gandrīz puse jeb 46% strādājošo meklē jaunu darbu, jo nav apmierināti ar pašreizējo darba vietu. Lielākā daļa no viņiem norāda uz neatbilstošu atalgojumu, liecina darba portāla cvmarket.lv veiktā aptauja. 
 
Aptaujā “Kāpēc šobrīd meklējat darbu?” 22% respondentu atbildējuši, ka esošajā darbavietā ir zems atalgojums vai arī tas nav atbilstošs noslogojumam. 13% strādājošo jaunu darbu vēlas, jo pašreizējā darbā nav izaugsmes iespēju. Savukārt 11% atzīmējuši atbilžu variantu “Vēlos kardināli mainīt sfēru, kurā šobrīd strādāju”. 
 
Aptaujā arī atklājas, ka 4% darba meklētāju ir atgriezušies no ārzemēm un vēlas sākt strādāt Latvijā. Tikmēr 35% meklē darbu, jo šobrīd nestrādā vispār. Savukārt 15% respondentu aptaujā par darba meklēšanas iemesliem atzīmējuši atbildi “Cits variants”.
 
“Aptaujas rezultāti parāda kopējo tendenci Latvijas darba tirgū - gandrīz puse strādājošo  dažādu iemeslu dēļ ir neapmierināti ar esošo darba vietu. Viens no tiem - salīdzinoši zema vidējā samaksa par padarīto. Tā rezultātā daļa darba devēju riskē zaudēt arī esošos speciālistus, kuri šo iemeslu dēļ paralēli lūkojas pēc citas darba vietas Latvijā vai pat ārzemēs,” aptaujas rezultātus komentē cvmarket.lv pārstāvis Kristaps Kolosovs.
 
“Šī tendence ir nopietns iemesls darba devējiem aizdomāties par savu darbinieku motivāciju un izaugsmes iespējām. Tā ir atalgojuma sistēma, ilgtermiņa profesionālā attīstība (pēctecība) un citi jautājumi, kas jāiekļauj dienas kārtībā. Iepriecina gan tas, ka tomēr netrūkst arī tādu darba meklētāju, kuri vēlas stāties pretī lielākiem izaicinājumiem.”
 
Tikmēr globālā mērogā situācija nedaudz atšķiras. Tie, kuri meklē jaunu darbavietu, galvenokārt to dara karjeras attīstības dēļ, savukārt sūdzības par zemu atalgojumu ir retāk dzirdamas. Biznesa kontaktu sociālā tīkla “Linkedin” globālais pētījums par iemesliem, kādēļ cilvēki meklē jaunu darbu atklāj, ka galvenais cēlonis ir izaugsmes iespēju trūkums. Uz šo iemeslu kā primāro norādījuši 45% aptaujāto. Otrajā vietā ar 41% ierindojas darbinieku neapmierinātība ar priekšniecības vadības stilu. Kā trešais svarīgākais jauna darba meklēšanas iemesls (36%) ir neapmierinoša iekšējā darba kultūra uzņēmumā.
 
Savukārt 34% respondentu par galveno uzskata lēmumu pieņemt sarežģītākus izaicinājumus. Tikmēr 32% cilvēku primāri nav bijuši apmierināti ar atalgojumu. Daļa aptaujāto norādījuši vienlaikus uz vairākiem iepriekš minētajiem iemesliem. Pētījumā apkopoti vairāk nekā 10 000 cilvēku viedokļi no visas pasaules.
 
Cvmarket.lv aptaujā  “Kāpēc šobrīd meklējat darbu?” kopumā piedalījās 614 respondentu.

parmainas_karjera