2023-04-13 14:47:21

9 biroja darbinieku ieradumi, kas var kaitēt veselībai

2019.02.08

Vai esi aizdomājies par to, ka daži šķietami nevainīgi ieradumi ilgtermiņā var nodarīt kaitējumu  Tavai veselībai? Šajā rakstā esam apkopojuši izplatītākos biroja darbinieku ieradumus, no kuriem vajadzētu izvairīties, ja vēlies rūpēties par savu labsajūtu birojā.

1. Atteikšanās no brokastīm

 
Lai gan par dažām niansēm joprojām ir atšķirīgi viedokļi, lielākā daļa ekspertu tomēr ir vienisprātis, ka labāk paēst brokastis, nekā no tām atteikties. Protams, vienkāršāk no rīta izdzert tikai tasi kafijas, tomēr pētījumi pierāda, ka brokastis palīdz „iekustināt” vielmaiņu, paaugstina enerģijas līmeni un ļauj dienas pirmajā daļā justies možāk.
 

2. Pusdienošana turpat pie datora

Smadzenēm ir jāatpūšas un diez vai atpūtas sajūtu var panākt, ātri apēdot savu pusdienu maltīti turpat pie datora un paralēli pārbaudot e-pastus. Bez atpūtas pauzes produktivitāte krītas, turklāt vairāku uzdevumu veikšana vienlaicīgi mazina darba efektivitāti. Tāpēc ir visai maza varbūtība, ka pusdienlaikā pie darba galda spēsi paveikt vairāk.
 

3. Sakumpuša poza

Kā liecina pētījumi, sakumpuša poza, sēžot pie galda, var ne vien novest pie veselības problēmām, sāpēm mugurā, plecos un nepareizas stājas, bet arī pasliktināt garastāvokli. 
 

4. Sēdēšana pie galda visas dienas garumā

Daudzi eksperti izsakās, ka „sēdošs dzīvesveids – tā ir jaunā smēķēšana”. Nepārtraukta sēdēšana var palielināt risku iedzīvoties nepatīkamās veselības problēmās. Centies pēc iespējas biežāk piecelties un veikt vienkāršus vingrinājumus turpat birojā vai vismaz pastaigāt šurpu turpu.
 

5. Zoda balstīšana ar roku

Lai arī tas ir ērti, tomēr šis ieradums var slikti ietekmēt sejas ādas stāvokli un nav pārāk higiēnisks.
 

6. Acu berzēšana

Arī tas nav higiēniski, turklāt, berzējot acis pārāk intensīvi, Tu vari traumēt maigo ādu ap acīm.
 

7. Atteikšanās ņemt slimības lapas

Atsakoties ņem slimības lapu saaukstēšanās laikā, Tu vari nopietni kaitēt savai veselībai, turklāt tā Tu apdraudi arī savu kolēģu veselības stāvokli. Ja jūti ka temperatūra un drudzis klāt, labāk paliec mājās un dodies uz darbu tikai tad, kad esi pilnībā atveseļojies.
 

8. Kāju krustošana

Lai gan sēdēšana ar sakrustotājām kājām šķiet ērta, tā var novest pie diskomforta sajūtas muguras daļā. Speciālisti iesaka sēdēt ar taisnu muguru un pēdām pie grīdas.
 

9. Nespēja „atslēgties” no darba

Profesionālā izdegšana ir pilnīgi reāla, it īpaši, ja neatteiksies no šķietami nekaitīgiem ieradumiem, kas ātri var līdz tai novest. E-pasta pārbaudīšana pirms gulētiešanas, uzņēmuma sociālo kontu pārskatīšana vakara stundās – tas šķiet tīrais nieks, tomēr ar laiku spēj novest pie nopietna psiholoģiska saguruma. Mēģini aizmirst par sava telefona/datora eksistenci, tiklīdz sper soli pāri mājas slieksnim un pievērsies darba lietām tikai tad, ja tā ir ārkārtas situācija. 
 
 

Esi darba meklējumos? Apskati dažādu kategoriju vakances šeit!