2023-04-13 14:47:21

7 pazīmes, ka pienācis laiks mainīt darba vietu

2016.12.16

Reizēm Tev var šķist, ka tu strādā pārāk daudz un netiec pienācīgi novērtēts. Vai varbūt darbs aizņem tik lielu Tavas dzīves daļu, ka vairs neatliek laika ģimenei un draugiem. Kā saprast, kad pienācis laiks mainīt darba vietu pret ko labāku? Zemāk esam uzskaitījuši dažas no svarīgākajām pazīmēm. 

 

Tu vairs neapgūsti neko jaunu

 
Ja jūti, ka Tu vairs neprogresē un neattīsti savas iemaņas, iespējams, Tev jāsāk pārskatīt darba sludinājumus. Protams, ne katru dienu Tev var būt iespēja iemācīties ko jaunu savā darba vietā, turklāt lielā mērā mācīšanās atkarīga no Tevis paša - vai Tu apmeklē kursus, seminārus, iesaisties jaunos projektos utt. Viens gan ir skaidrs - ja Tavs pašreizējais darba devējs nerūpējas par zināšanu papildināšanu, tā var būt zīme, ka uzņēmums nav ieinteresēts investēt darbinieku attīstībā. 

 

Tev ir grūti ievērot darba-privātās dzīves balansu

 
Vai Tu mēdz pieķert sevi pie domas, ka aizvien mazāk laika pavadi ar saviem tuviniekiem, jo darbs aizņem lielāko daļu Tava laika? Neraugoties uz to, ka darba grafiki katrā profesijā mēdz būt dažādi, darbam nevajadzētu traucēt Tev ievērot normālu balansu starp laiku, ko velti savu pienākumu veikšanai un laiku, ko vari veltīt ģimenei un pats sev. 
 

Tavu pienākumu apjoms ir palielinājies, taču atalgojums - nē

 
Reizēm šādai situācijai var būt loģisks izskaidrojums, tomēr nereti tā ir zīme, ka laiks meklēt citu darbu. Ja Tavu pienākumu apjoms ir dubultojies, bet atalgojums palicis tāds pats kā iepriekš, ir vērts ieskatīties darba sludinājumos. It sevišķi tad, ja uzņēmuma finanšu rādītāji ir labi, taču tas nekādi neparādās Tavā atalgojumā vai citos bonusos.
 

Darba radītais stress atstāj iespaidu uz Tavu veselību

 
 
Mūsdienās ir ļoti grūti pilnībā izvairīties no stresa, jo tas sastopams gandrīz ikvienā dzīves jomā un darbs šajā ziņā nav izņēmums. Stress, ko izjūti savā darba vietā, ietekmē ne tikai Tevi, bet arī cilvēkus Tev apkārt (ģimeni un draugus), turklāt, ja pamani, ka stress atstāj negatīvu iespaidu uz Tavu fizisko un emocionālo veselību, nepieciešams apsvērt darba vietas maiņu.
 
 

Tu ievēro, ka arvien vairāk darbinieku atstāj uzņēmumu

 
Ja Tev šķiet, ka kolēģu “atvadu ballītes” notiek pārāk bieži, iespējams, tam ir kāds būtisks iemesls. Parunā ar šiem cilvēkiem un uzzini - kādēļ viņi dodas prom no uzņēmuma? Vai arī palasi, kādas atsauksmes par Tavu darba vietu var atrast internetā. Protams, jebkuru informāciju jāizvērtē kritiski un nevajag steigties pieņemt lēmumu par aiziešu tikai tāpēc vien, ka tā dara daudzi citi. Taču papildu informācijas iegūšana var Tev palīdzēt tikt skaidrībā. 
 

Visas dienas garumā Tu nepārtraukti vēro pulksteni

 
Ikviens no mums ik pa laikam uzmet skatienu pulkstenim, lai sekotu līdzi laikam, taču, ja Tu nevari vien sagaidīt, kad pienāks darba dienas beigas, ir vērts aizdomāties. Darbam nav jābūt tādam, kurā Tev dienu no dienas jāgarlaikojas - ir daudz patīkamāk strādāt, ja veicot savus pienākumus laiks paskrien nemanot. 
 

Darba dienas beigās tu meties no biroja prom ko kājas nes

 
Ir pulkstens 18:00, tu izslēdz savu datoru un, ātri paķerot virsdrēbes, skrien uz izejas pusi. Pazīstama situācija? Ir lieliski, ja finansiālais aspekts nav vienīgais, kas motivē Tevi strādāt: darot darbu, kas Tev patīk, Tu neiebilsti aizkavēties dažas liekas minūtes, lai noslēgtu dienu un saplānotu nākošo. Taču, ja katras darba dienas beigās Tu vienmēr centies būt pirmais, kurš nokļūst līdz izejas durvīm, Tev derētu padomāt, vai esi īstajā vietā.

 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances šeit!