2023-04-13 14:47:21

5 padomi veiksmīgai praksei

2017.03.03

Prakses laiks - tā ir lieliska iespēja gūt pirmo darba pieredzi, kā arī iepazīt tuvāk Tev interesējoša uzņēmuma iekšējo vidi un iegūt vērtīgus kontaktus turpmākajām darba gaitām. Tomēr, lai prakses vieta kļūtu par vērtīgu ierakstu Tavā CV vai pat pavērtu Tev iespējas saņemt pastāvīga darba piedāvājumu, nepieciešams pielikt ne mazums pūļu. Šajā rakstā esam apkopojuši dažus būtiskus padomus, kurus ņemt vērā, ja vēlies būt izcils praktikants. 

 

1. Velti pietiekami daudz laika izpētei

Arī praktikantiem pirms prakses vietas iegūšanas ir nepieciešams piedalīties intervijā. Lai parādītu, ka esi patiešām ieinteresēts strādāt izvēlētajā uzņēmumā, kārtīgi izpēti potenciālo prakses vietu. Ko uzņēmums piedāvā? Kādi ir pārstāvētās nozares lielākie spēlētāji? Kas ir uzņēmuma populārākais produkts? Noteikti ir vērts uzzināt ko vairāk arī par kompānijas vēsturi un iekšējo kultūru - šāda informācija ļaus Tev intervijas laikā justies daudz pārliecinātākam par sevi.  
 

2. Uztver praksi kā īstu darba vietu

Vēlies, lai priekšnieks Tevi pamana? Uztver savu praksi kā īstu darba vietu. Lai arī Tu esi tikai praktikants, Tevis paveiktais darbs ir ieguldījums uzņēmuma attīstībā, tāpēc centies veikt savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas un neaizmirsti katru rītu ierasties darba vietā laicīgi. Ja parādīsi sevi no labākās puses un pierādīsi, ka esi centīgs, akurāts darbinieks, uzņēmums var piedāvāt Tev pastāvīgu darba vietu tajā pašā vai līdzvērtīgā amatā.
 

3. Darba laikā neaizraujies ar sociālajiem tīkliem un aplikācijām

Ja vien tas neietilpst Tavos pienākumos, nevajadzētu pārāk daudz laika veltīt sociālajiem tīkliem un aplikācijām. Savukārt, ja vēlies dokumentēt savu ikdienu un padalīties jaunajā pieredzē ar draugiem, to vari izdarīt pusdienu pārtraukumā vai darba dienas beigās. Ņem vērā to, ka, pavadot pārāk daudz laika sociālajos tīklos un aplikācijās, Tu vari palaist garām iespēju labāk iepazīt savus kolēģus, tāpēc padomā - vai tiešām Tev nepieciešams dokumentēt katras 15 minūtes savā prakses vietā?

 

4. Izmanto prakses laiku vērtīgu kontaktu iegūšanai

Iedibinot draudzīgas attiecības ar kolēģiem, Tu vari iegūt noderīgus kontaktus savai turpmākajai darba dzīvei. Latvija nav tik liela valsts, tādēļ ir ļoti iespējams, ka ar kādu no kolēģiem, kuru iepazini prakses laikā, Tu nākotnē varētu kopā strādāt vai sadarboties. Profesionālie kontakti var noderēt gan jauna darba meklējumos, gan arī atsauksmju iegūšanai, tādēļ noteikti velti laiku tam, lai iepazītos ar saviem kolēģiem un uzzinātu par viņiem ko vairāk. 
 

5. Mācies un pilnveidojies

Prakses laikā Tev ir lieliska iespēja strādāt kopā ar nozares profesionāļiem, tādēļ mācies no viņiem un uzlabo savas prasmes. Ja Tev ir piešķirts mentors, noteikti nekautrējies jautāt pēc padoma kāda sarežģītāka uzdevuma risināšanā, kā arī dalies savās idejās. Turklāt neaizmirsti palūgt, lai mentors sniedz atgriezenisko saiti par to, kā Tu tiec galā ar saviem pienākumiem. Šāda informācija palīdzēs Tev labāk apzināties savas stiprās un vājās puses un Tev būs vieglāk saprast, kuras prasmes nepieciešams vairāk attīstīt.