2023-04-13 14:47:21

5 kļūdas, ko pieļauj pat vislabākie darbinieki

2017.08.23

Tu vari būt uzņēmuma labākais darbinieks, taču tas nenozīmē, ka Tavā darba dzīvē vienmēr viss rit gludi. Pat gudrākie profesionāļi mēdz pieļaut nopietnas kļūdas, kas var kaitēt karjerai. Zemāk apkopojām dažas tipiskākās kļūdas - iepazīsties ar tām, lai zinātu, no kā jāizvairās. 

 

Tu nesaproti, kādi kritēriji priekšniecībai ir svarīgāki

 
Nav nozīmes, cik labi tu paveic vienu vai otru uzdevumu, ja rezultātā izrādās, ka priekšniecības prioritātes atšķiras no Tavām. Piemēram, Tev var padoties attiecību veidošana ar klientiem, taču Tavam priekšniekam interesē tikai tas, cik ātri Tu apstrādā pasūtījumus, tādēļ Tavi sasniegumi tiks vērtēti tikai pēc šī parametra. Par uzdevuma “A” veikšanu Tu vari nesaņemt uzslavas, jo priekšniecībai interesē tikai uzdevums “B”. 

 

Tu padodies pēc pirmās neveiksmes

 
Kāpjot pa karjeras kāpnēm nākas saskarties ar jaunām grūtībām un izaicinājumiem, kas nereti mēdz būt ļoti sarežģīti. Ja esi pieradis, ka Tev viss padodas viegli, negaidītas grūtības var izsist no sliedēm. Taču, ja uzskati sevi par profesionāli - nepadodies un turpini iet uz nosprausto mērķi!
 

Tu uztver negatīvi jebkādu atgriezenisko saiti

 
Ja Tu dari savu darbu kvalitatīvi, ir grūti pieņemt novērtējumu ar “mīnus” zīmi. Taču kritika nav domāta tam, lai izraisītu Tevī aizsargreakciju vai negatīvas emocijas. Daudzus uzdevumus var paveikt labāk kā Tev šķiet un negatīva atsauksme var palīdzēt saprast, kā tieši to izdarīt. Turklāt, ja asi reaģēsi uz atgriezenisko saiti, iespējams, nākotnē, kad tā būs patiešām nepieciešama, Tu to nesaņemsi vispār. 
 

Tu par zemu novērtē to, cik svarīgas ir attiecības ar kolēģiem

 
Var šķist, ka darbā nozīme ir tikai tam, cik labi Tu veic savus pienākumus. Realitāte gan ir citādāka - arī attiecībām starp darba biedriem ir būtiska loma un par to nedrīkst aizmirst. Nav nepieciešams kļūt par labākajiem draugiem ar ikvienu kolēģi, taču būt draudzīgam un ieinteresētam viņu panākumos nenāks par ļaunu. Tas radīs patīkamu mikroklimatu, kas pozitīvi ietekmēs ikvienu. 
 

Tu izcel tikai savus nopelnus

 
Pat tad, ja Tu viens pats esi spējīgs nodrošināt pusi no uzņēmuma peļņas, nekļūsti pārlieku iedomīgs. Tādu izturēšanos neviens ilgi nepacietīs, turklāt šādi sarežģīsi dzīvi ne tikai sev, bet arī apkārtējiem. Tu vari būt zvaigzne, taču atceries, ka priekšniecība novērtē arī komandas kopīgos pūliņus.

 

Esi darba meklējumos? Apskati aktuālās vakances šeit!