2023-04-13 14:47:21

Kā kļūt bagātam: 7 miljonāru ikdienas ieradumi

2016.08.03

Vai esi kādreiz aizdomājies par to, kādi miljonāru ieradumi palīdzējuši viņiem sasniegt iecerēto un kļūt veiksmīgiem? Veicot salīdzinoši nelielas izmaiņas savā ikdienā, Tu varēsi palielināt savas iespējas pietuvoties kārotajam mērķim. Turpmāk lasi par 7 miljonāru dzīves ieradumiem, kas palīdz bruģēt ceļu uz veiksmi.

 

Dzīvo atbilstoši saviem līdzekļiem

 
Turīgi cilvēki izvairās no līdzekļu pārtērēšanas, turpretī tie, kam bieži ir finansiālās grūtības, mēdz tērēt vairāk kā nopelna. Sekojot miljonāru ieradumam, atliec 20% no saviem ienākumiem un ikdienas tēriņus pielāgo atlikušajiem 80%. Lai nepārtērētu savus līdzekļus, ieteicams veidot arī ikmēneša budžeta plānu un pierakstīt visus tēriņus. Tas palīdzēs labāk saprast, kur tiek iztērēta lielākā naudas daļa un ko iespējams optimizēt.
 

“Tagad un tūlīt”, nevis “vēlāk”

 
Veiksmīgi cilvēki saprot, ka darbu atlikšana iespaido to kvalitāti, kā arī veicina darba devēja, kolēģu un klientu neapmierinātību. Lai izvairītos no pienākumu un darbu atlikšanas, veido darāmo darbu sarakstu un ik dienu izpildi vismaz 70% vai vairāk no tā, ko esi ieplānojis. Darbojoties pie lielākiem projektiem, Tev noderēs konkrētu termiņu uzstādīšana, kā arī 5 svarīgāko uzdevumu definēšana, kas palīdzēs pietuvoties mērķim.
 

Mācīties, mācīties un vēlreiz mācīties

 
Lai paaugstinātu savu konkurētspēju, nepieciešams pastāvīgi strādāt ar sevi. Tie, kas ir ceļā uz panākumiem, neapstājas pie vienas prasmes apgūšanas. Tā vietā viņi turpina attīstīties un pilnveidoties, mācoties arvien jaunas lietas un neapstājoties pie sasniegumiem. Ikviena jaunapgūta prasme ir kā pamats jaunas prasmes apgūšanai, savukārt ikviens sasniegums - izaicinājums vēl lielākiem sasniegumiem.
 

Izrādi iniciatīvu un centies paveikt vairāk

 
Ar attieksmi “Tas nav manā darba aprakstā” vēl neviens nav kļuvis par veiksminieku. Lai padarītu sevi par vērtību, uzņemies vairāk, kā no Tevis tiek prasīts un parādi, ka Tev var uzticēt papildu pienākumus. Veiksmīgi cilvēki smagi strādā, lai sasniegtu savus mērķus, turklāt viņi negaida, kad kāds dos norādījumus. Viņi nevar vien sagaidīt, kad varēs īstenot un paveikt visus tos darbus, ko iecerējuši.
 

Atrodi sev mentoru

 
Mentors ir tas, kurš var palīdzēt Tev ceļā uz veiksmi. Aptaujājot turīgākos planētas iedzīvotājus tika noskaidrots, ka 93% no viņiem ir bijis mentors jeb cilvēks, kurš dalās savā pieredzē, zināšanās un kontaktos. Ja Tu zini, kādi ir Tavi mērķi, tad sameklē kādu, kurš tos jau ir sasniedzis, un gūsti vērtīgu informāciju, kontaktējoties ar šo personu.
 

Mosties agri

 
Teicienā “Kurš putniņš agri ceļas, agri slauka deguntiņu” ir zināma daļa patiesības. Kādā pētījumā noskaidrots, ka pasaules turīgākie cilvēki lielākoties mostas agri - apmēram 50% no viņiem mostas vismaz 3 stundas pirms darba laika sākuma. Ja vēlies būt enerģisks un dienas laikā paveikt vairāk, Tev jācenšas celties agrāk. Pamazām padari šo par savu ieradumu un Tu redzēsi, kā pieaug produktivitāte.
 

Definē mērķus un seko savam sapnim

 
Šis, iespējams, ir viens no būtiskākajiem miljonāru dzīves ieradumiem. Tie, kas seko savam sapnim vai dzīves mērķim, bieži vien ir gan veiksmīgākie, gan arī turīgākie. Tas saistīts ar to, ka šie cilvēki izvēlas par savu nodarbošanos to, kas padara viņus laimīgus, līdz ar to viņi daudz labprātāk velta darbam vairāk laika. Ja Tu nespēj nopelnīt pietiekami daudz, lai iztiktu, iespējams, Tu dari ko tādu, kas Tev ne pārāk patīk un varbūt pienācis laiks to mainīt.
 
Kādas ir Tavas domas par šiem ieradumiem? Pastāsti komentāros!
 

Pirmais solis ceļā uz miljonu var būt arī labāks darbs - apskati aktuālās vakances!