2023-04-13 14:47:21

Lietuvieši vismazāk apmierināti ar emocionālo vidi

2016.06.16

Interneta personāla atlases kompānijas CV Market Baltijas valstīs veiktā aptauja kārtējo reizi pierādīja, ka emocionālā vide darba vietā visvairāk atkarīga no vadītājiem.

CV Market Latvijā, Igaunijā un Lietuvā janvārī un februārī vortālu apmeklētāju vidū veica aptauju par to, kas visvairāk izraisa stresu darba vietā. Aptaujās piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu katrā no valstīm.

Izrādās, visvairāk pretenziju pret emocionālo klimatu darba vietā ir lietuviešu darba ņēmējiem.

Puse no Lietuvas respondentiem atbildēja, ka viņi katru dienu darbā tiek saniknoti. Igaunijā šādi atbildēja 37%, bet Latvijā – tikai 23%. Latvijas darba ņēmēji ir visgrūtāk sakaitināmi – trešdaļa respondentu atbildēja, ka viņus ir iespējams „izvest no pacietības” retāk par reizi nedēļā, bet 23% atzīmēja, ka viņi vispār nepaliek sakaitināti. Lietuviešiem un igauņiem abi šie rādītāji ir daudz zemāki.

 

Dusmīgie

Sakaitināti

Apmēram puse visu respondentu - Latvijā 45%, Lietuvā 48%, bet Igaunijā 44% - no rītiem negrib iet uz darbu, jo jūtas neizgulējušies. CV Market direktors Vladimirs Korickis saista to ne tikai ar informācijas pārpilnību, bet bieži vien arī ar nepareizu dzīvesveidu, neveselīgiem ēšanas paradumiem. „Neizgulēšanās dēļ arī rodas konflikti – darbinieki ir neapmierināti, izklaidīgi,” domā V.Korickis.

Negrib iet uz darbu

Aptauja parāda, ka katru dienu darbā jūtas noguruši 57% igauņu, 45% latviešu un 57% lietuviešu. Neskatoties uz to, ka bieži vien noguruma un iemesls ir nepareizi organizētā darba vide un darba diena, lielākā daļa respondentu – Igaunijā 26%, Latvijā 30% un Lietuvā 33% - atzīmējuši, ka visbiežāk viņu no pacietības izved tieši vadītāji. Savukārt pārāk liels darba apjoms, kolēģi un darba vide darbiniekus uztrauc mazāk.

Jūtas noguruši

 

(c) CV Market, 2008.g. janvāris-februāris

Darba piedāvājumi