2023-04-13 14:47:21

Kā uzrakstīt labu pirmo CV

2016.06.16

 

Atceries, ka Tavam CV (Curriculum Vitae) ir tikai astoņas-deviņas sekundes, lai izraisītu potenciālā darba devēja interesi. Pavirši izveidots CV riskē palikt bez ievērības. Mēs dosim Tev dažus noderīgus padomus, kā uzrakstīt labu CV, ja Tu dari to pirmo reizi. Galvenie atslēgas vārdi šajā procesā – precizitāte, detaļas un noformējums.

Veido savu CV atbilstoši konkrētai vakancei

Darba devējiem patīk, ka jaunais darbinieks ir izvēlējies viņus un zina, kādēļ vēlas strādāt tieši šajā uzņēmumā. Tādēļ ir vērts izlasīt informāciju par uzņēmu tā mājas lapā, lai noskaidrotu uzņēmuma vērtības un vīziju.

Tiec skaidrībā ar to, vai arī Tavi mērķi sakrīt ar uzņēmuma mērķiem un izdomā, ar ko tieši Tevi piesaista šī uzņēmuma piedāvātā darba vakance. Ja būsi labi informēts, tas palīdzēs būt pārliecinātākam darba intervijā. Bet pats galvenais - esi patiess.

Nesteidzies

Katru gadu jaunie absolventi mēģina kandidēt uz savām pirmajām darba vietām. Visi vēlas pierādīt savas zināšanas un iemaņas, taču bieži vien nevelta pietiekami daudz laika, lai izveidotu savu pirmo CV tā, lai tas piesaistītu uzmanību.

Ja esi gatavs rūpīgi pastrādāt sava pirmā CV veidošanā, būsi daudz labākā pozīcijā salīdzinājumā ar saviem konkurentiem. Ir pārsteidzoši daudz jaunu darbinieku, kas pirmo CV uzraksta pavirši.


Atklāj savas dotības un to, ko Tu dari ar prieku

Centies izveidot CV tā, lai tas atklāj Tavu personību un arī mērķus. CV lasīs pieredzējis cilvēks un labās atzīmes Tavā sekmju grāmatiņā negarantēs to, ka iegūsi kāroto darbu. Ja esi bijis iesaistīts ārpusskolas aktivitāšu organizēšanā, piedalījies brīvprātīgajā darbā un veicis vēl citas interesantas aktivitātes, nekautrējies un pieraksti būtiskākās.

Darba devējs bieži vien meklē ne tikai izpildītāju, kas cītīgi atstrādā darba stundas, bet cilvēku, kurš būs ieinteresēts iesasaistīties uzņēmuma attīstībā un gatavs ienest komandā jaunas vērtīgas idejas.

Kāds ir tavs stāsts?

Iespējams Tev ir hobijs vai sasniegumi, kas parāda Tavas uzvaras un stresa noturību. Varbūt Tev sagādā prieku organizēt komandas nodarbības, vai, piemēram, raksturā Tu esi mierīgs un kritiskās situācijās spēj rast risinājumu. Padomā kā un ko atklāt stāstā par sevi!

Pievērs uzmanību detaļām

Nekad nelieto pamazinājuma formu savā CV (darbiņš, cilvēciņš u.t.t.) , tas nav domāts darba devējam un visdrīzāk nepalīdzēs iegūt kāroto darbu. Visgudrāk ir izvēlēties latviešu valodas lietišķo stilu, kā arī parūpēties, lai CV ir uzraktīts atbilstoši visiem gramatikas un interpunkcijas likumiem un noformēts gaumīgi. Tāds CV izcelsies starp daudziem citiem, kuriem netika veltīts pietiekoši daudz laika to izveidošanā un noformēšanā.

Atvieglo dzīvi personāla atlases speciālistam

Pirms CV nosūtīšanas, pārliecinies, ka visus datus (sava tālruņa numuru, adresi un pasta indeksu, e-pastu) esi norādījis precīzi, lai personāla atlases speciālistam nevajadzētu piepūlēties, lai ar Tevi sazinātos. Tas radīs labu iespaidu par Tevi, jo Tu cieni citu cilvēku laiku.

Ja Tev nepieciešams CV paraugs, klikšķini šeit, lai to apskatītu