2023-04-13 14:47:21

Kādēļ ir ieteicams regulāri atjaunot savu CV?

2023.09.13

Labi izveidots CV ir būtisks ikvienam darba meklētājam. CV potenciālajam darba devējam rada pirmo priekšstatu par kandidāta prasmēm, pieredzi un interesēm. Tomēr izveidot CV un atstāt to neskartu gadiem ilgi nav laba prakse, pat ja darba vieta nav mainījusies. Regulāra CV atjaunošana var sniegt vairākas priekšrocības, kas ievērojami palielina Tavas izredzes saņemt pievilcīgu darba piedāvājumu.

 

Pirmkārt, regulāri atjaunojot savu CV, Tu parūpējies, ka potenciālais darba devējs saņem aktuālu informāciju. Iegūstot jaunas zināšanas (piemēram, IT kursi, sertifikāti, tālākizglītība u.c.), prasmes un darba pieredzi, to pievienošana savā CV atspoguļo Tavu profesionālo izaugsmi un attīstību. Arī gadījumos, ja ir mainījies Tavs kontakttālrunis vai e-pasts, ir būtiski atjaunot šo informāciju arī CV, lai darba devēji spētu ar Tevi sazināties.

 

Otrkārt, CV atjaunošana noder, ja piesakies uz dažādiem darbiem, kuru veikšanai nepieciešamas specifiskas un/vai atšķirīgas prasmes. Pielāgojot CV konkrētām darba prasībām un izceļot prasmes un pieredzi, kas ir visatbilstošākās amatam, Tu vari palielināt savas izredzes, ka darba devējs uzrunās tieši Tevi.

 

Treškārt, pat ja aktīvi nemeklē darbu, bet esi vakanču portāla lietotājs un Tev ir saglabāts aktīvs CV, darba devēji var Tevi uzrunāt un piedāvāt darbu, balstoties uz darba pieredzi un citu informāciju, kas norādīta Tavā CV. Darba devēji, kas meklē darbiniekus cvmarket.lv CV datubāzē, biežāk sazinās ar kandidātiem, kas nesen atjaunojuši CV. Tas ne vien sniedz pārliecību, ka CV ir aktuāla informācija, bet arī norāda uz to, ka esi ieinteresēts izskatīt piedāvājumus.

 

Jautāsi, cik regulāri atjaunot CV? Nav nepieciešams to darīt katru dienu, taču būtu ieteicams pārskatīt savu CV reizi vairākos mēnešos vai tad, ja vari palepoties ar jauniem profesionāliem sasniegumiem, pabeigtām apmācībām utt. Veiksmīga izaicinājumu pārvarēšana, uzslavas no vadītāja, jaunu digitālo prasmju apgūšana - pievieno šo informāciju savā CV uzreiz, un Tev nebūs jātērē laiks, mēģinot atsaukt atmiņā šīs lietas, kad nākotnē nolemsi, ka ir laiks jauniem profesionāliem izaicinājumiem.

 

Vēlies reģistrēties vai atjaunot esošu CV? Spied šeit!

 

Interesē CV paraugs - meklē to šeit!