Pirmā lapaKarjeras centrs Motivācijas vēstules rakstīšana Ko drīkst un ko nedrīkst rakstīt motivācijas vēstulē
 

Ko drīkst un ko nedrīkst rakstīt motivācijas vēstulē

Ko rakstīt motivācijas vēstulē

Labi uzrakstīta motivācijas vēstule var radīt par tevi atbilstošu priekšstatu un palīdzēt iegūt kāroto darbu, turpretī pavirša motivācijas vēstule Tev drīzāk kaitēs nekā palīdzēs. Lai potenciālais darba devējs būtu ieinteresēts uzaicināt Tevi uz klātienes interviju, iepazīsties ar mūsu padomiem motivācijas vēstules rakstīšanā!

 

Esi pārliecināts

Galvenais pieteikuma vēstulē ir norādīt, kāpēc tā tiek sūtīta un no kāda avota gūta informācija par konkrēto vakanci. Caur darba devēja rokām katru dienu iziet desmitiem un pat simtiem CV un vēstuļu, tāpēc Tavam pieteikumam jābūt drošam, pārliecinošam un uzrunājošam, jo pieteikuma vēstule ir kā darba meklētāja balss. Vēstulē noteikti izmanto spēcīgas frāzes - “esmu pārliecināts”, “noteikti varu” un “es atbilstu”!

 

Novērtē un piedāvā sevi

Skumji, bet vēl nav izdomāta ideālas vēstules recepte. Katrs darba devējs un viņa pārstāvētais uzņēmums ir atšķirīgs. Izproti kompānijas uzdevumus, konkrētā tirgus specifiku un to, ko vari sniegt.

Ja atradīsi atbildes uz jautājumiem “Kā es varu līdzēt šim uzņēmumam?”, “Ko es varu izdarīt šā biznesa labā?”, tad tā ir puse no uzvaras. Darba devēji novērtē darbiniekus, kas nebaidās nākt klajā ar iniciatīvām un idejām viņu biznesa optimizēšanai un attīstībai.

 

Neesi vienpatis

Darba devēja lielākās bažas bieži vien ir par to, kā jaunais darbinieks iejutīsies kolektīvā. Tāpēc uzsver to, ka proti strādāt komandā un ar kopīgiem spēkiem sasniegt kolektīva nospraustos mērķus. Liec saprast, ka būt par daļu no komandas mehānisma nesagādās problēmas.

 

Esi konkrēts

Aizmirsti tādus vārdus kā “varbūt”, “manuprāt”, “iespējams” - šādi vārdi rada nepārliecinātas personas iespaidu. Esi spēcīgs un ar vārdiem argumentē savu viedokli. Nevienam nevajag nepārliecinātu darbinieku.

 

Aizmirsti par liekvārdību un “ūdens liešanu”

Apjoms motivācijas vēstulei visbiežāk nav norādīts, taču parasti pietiek ar vienu A4 formāta lapu. Vislabāk, ja tu spēj kodolīgi, strukturēti un konstruktīvi aprakstīt savas labākās īpašības, kā arī pastāstīt nedaudz vairāk par savu darba pieredzi.

Nevajag “sarakstīt palagus”, jo tur atšķetināt tavas personības šķautnes un noderību vakantajam amatam būs patiesi grūti, turklāt tas radīs iespaidu, ka nespēj izteikt savas domas. Aizmirsti par žargonvārdiem – ieturi formālo stilu, taču nepārspīlē arī ar dažādiem terminiem. 

 

Neesi pārāk pašpārliecināts

Būt pārliecinātam un būt pašpārliecinātam ir divas pilnīgi dažādas iezīmes. Pārliecinātam ir jābūt, tomēr nedrīkst aiziet galējībās, citādi var rasties priekšstats, ka izdari darba devējam pakalpojumu, pretendējot uz konkrēto vakanci.

Tāpat sliktais stils ir vēlamā atalgojuma minēšana savā motivācijas vēstulē (ja vien darba sludinājumā nav īpaši norādīts, ka motivācijas vēstulē jāiekļauj vēlamais atalgojuma apmērs). Darba samaksa apspriežama intervijas laikā.

 

Nefantazē

Ne velti ir teiciens - “meliem īsas kājas”. Pirms sūtīt pieteikumu darba devējam, pārlasi un pārliecinies, vai viss, ko esi rakstījis, atbilst patiesībai. Īpašības, kuras esi norādījis motivācijas vēstulē, noteikti būs jāpamato arī ar reāli paveiktu darbu, tāpēc melot ir bezjēdzīgi.

Turklāt, ja arī Tev izdosies tikt pie darba melīgā ceļā, Tu visdrīzāk nespēsi tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem un tas sagraus Tavu reputāciju. 

 

Apskati pieteikuma vēstules paraugu šeit

Meklēt rakstus