2023-04-13 14:47:21

Latvijā iekārojamākā darba devēja titulu joprojām saglabā Latvenergo un LMT

2017.02.13

iekarojamakais_darba_devejs_20


Darba portāla cvmarket.lv aptaujā par iekārojamāko darba devēju Latvijā jau piekto gadu līderis ir AS “Latvenergo”. Otrajā vietā šogad savas pozīcijas saglabā SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, savukārt trešajā ierindojas SIA “Rimi Latvia”. Ceturto vietu iekārojamāko darba devēju topā dala AS “Swedbank” un SIA “Lattelecom”. Iekārojamāko TOP 5 iekļuvis arī SIA “Circle K Latvia”, kas iepriekš zināms kā SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia”, un AS “Latvijas gāze”, dalot piekto vietu.
 
Šogad, salīdzinot ar 2015. gadu, topa augšgalā ir divi jaunpienācēji - mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA “Rimi Latvia” un banka AS “Swedbank”, kas no savas pozīcijas izstūmuši komunikāciju uzņēmumu SIA “Lattelecom”. Tas no trešās vietas noslīdējis uz ceturto.
 
Iekārojamākie darba devēji 2016 - Top 5
 
2016. gadā, salīdzinot ar 2015. gadu, iekārojamāko darba devēju topā ienākuši arī tādi uzņēmumi kā būvmateriālu un mājas preču mazumtirdzniecības veikalu tīkls SIA “DEPO DIY”, telekomunikāciju uzņēmums SIA “Bite Latvija”, VID Rīgas reģionālā iestāde, elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs AS “Sadales tīkls”, IT un spēļu ārpakalpojumu sniedzējs “SIA Evolution Latvia (Evolution Gaming)”, kā arī kokapstrādes uzņēmums AS “Latvijas finieris”.
 
Savukārt topu šogad pavisam pametuši tādi uzņēmumi kā “Havas Europe (SIA North Hub Services)”, kas sniedz kravu un pasažieru apkalpošanu starptautiskajā lidostā „Rīga”, bankas “Nordea Bank AB” Latvijas filiāle un AS “ABLV Bank”, būvkonstrukciju projektēšanas un būvniecības uzņēmums AS “UPB”, informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA “Tieto Latvia”, alus un bezalkoholisko dzērienu ražotājs AS “Aldaris” un kosmētikas mazumtirgotājs AS “Drogas”.
 
Lai gan iekārojamāko darba devēju topā vairāki uzņēmumi pilnībā nomainījuši citus, pieprasītākās sfēras joprojām saglabājas tās pašas. Populārākās ir starptautiskas kompānijas ar labu reputāciju, kas garantē stabilu atalgojumu un nereti arī citus bonusus, piemēram, darba auto un apmaksātu tālākizglītību. Joprojām novērtētas tiek arī valsts iestādes, kas nodarbinātajiem galvenokārt saistās ar stabilitāti, saņemot atlagojumu, piemaksas par virsstundām un atvaļinājumu likumā noteiktajā kārtībā. Starp TOP uzņēmumiem pieprasīta ir arī telekomunikāciju un IT nozare, kurai mūsdienās ir nozīmīga loma, kas nodrošina salīdzinoši labu atalgojumu šīs jomas speciālistiem. Latvijas darba tirgū joprojām aktuāla ir arī tirdzniecības nozare. Lai gan daži līderi, piemēram “Drogas”, topu ir pametuši, to vietā nākuši tādi kā “DEPO DIY”. Šī sfēra ir apjomīga, nodarbinot ievērojamu skaitu cilvēku - sākot no menedžeriem un tirdzniecības pārstāvjiem līdz tiešajiem pārdevējiem veikalā un noliktavas darbiniekiem, kas nodrošina darbu plašam cilvēku lokam ar dažādu iepriekšēju darba pieredzi un izglītību. 
 

Latvijas iekārojamākie darba devēji 2016 ir:

 
• AS “Latvenergo”
 SIA “Latvijas Mobilais Telefons”
• SIA “Rimi Latvia”
 AS “Swedbank” 
 SIA “Lattelecom”
 SIA “Circle K Latvia”
• AS “Latvijas gāze”
 AS “Latvijas Valsts Meži”
• AS “Air Baltic”
 SIA “DEPO DIY”
• VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””
  “Accenture Latvijas filiāle”
 SIA “Draugiem (Draugiem.lv)”
 SIA “Bite Latvija”
 “Latvijas Banka”
 SIA “Tele2”
 VID Rīgas reģionālā iestāde
 AS “Sadales tīkls”
 SIA “Evolution Latvia (Evolution Gaming)”
 VAS “Latvijas dzelzceļš”
 AS “Latvijas finieris”.  
Vairāki uzņēmumi topā dala vienu vietu.
 
Darba portāla cvmarket.lv aptauja par iekārojamāko darba devēju norisinājās no 12. janvāra līdz 1. februārim, un tajā atbildes sniedza 3162 respondenti.

darba_piedavajumi