2023-04-13 14:47:21

Algas norādīšana darba sludinājumā palīdz ātrāk atrast atbilstošāko darbinieku

2016.06.16

algas_noradisana_sludinajumos

Atalgojums ir būtisks nosacījums darba piedāvājumu izvērtēšanā, un 88% speciālistu darba portālā cvmarket.lv apmeklētāju vēlas, lai algas norādīšana darba sludinājumos būtu obligāta prasība.

Darba algas apmēra norādīšana darba sludinājumos nav obligāta prasība, vēl vairāk – ir raksturīga prakse neērto atalgojuma jautājumu novelt uz darba meklētāja pleciem. Nereti darbiniekam ir jāatbild uz jautājumu, kādu darba algu viņš vēlētos saņemt, uz ko savukārt 51% darba meklētāju darba intervijās atteiktos atbildēt, – liecina speciālistu darba portāla cvmarket.lv aptaujas dati.

Pieredze darbā ar klientiem cvmarket.lv speciālistiem ļauj secināt, ka informācija par iespējamo atalgojumu konkrētajā vakancē ir noderīga gan darba meklētājam, gan darba devējam.

Pirmkārt, novērojama tendence, ka darba meklētāji vispirms izskata darba piedāvājumus, kur  atalgojums tiek norādīts

Otrkārt, tas ļauj izvērtēt, vai iespējamais atalgojums ir konkrētajam darba meklētājam atbilstošs un konkurētspējīgs.

Treškārt, skaidri noteikumi atvieglo darba meklēšanu un patērēto laiku. Potenciālie darbinieki piesakās tām vakancēm, uz kurām patiešām piekristu startēt, netērējot savu un darba devēja laiku motivācijas vēstulēm un intervijām, pēc kurām atsakās no piedāvātā darba neatbilstoša atalgojuma dēļ.

Diemžēl prakse vakanču piedāvājumā norādīt atalgojumu ir samērā reta un darba meklētājam, tāpat nereti arī darba devējam, trūkst informācijas par atalgojumu nozarē. Lai palīdzētu saviem apmeklētājiem orientēties algu jautājumā, cvmarket.lv reģistrētajiem klientiem, kuri ir norādījuši vēlamo darba algu savā CV, piedāvā iespēju iepazīties ar algu pieprasījumu intervālu izvēlētajā darbības sfērā.

visas_vakances