2023-04-13 14:47:21

Par 76% pieaugusi ārzemēs dzīvojošo interese par darbu Latvijā

2016.06.16

Par 76% pieaugusi ārzemēs dzīvojošo interese par darbu Latvijā. Dati iegūti analizējot speciālistu darba portāla cvmarket.lv apmeklētāju dinamiku 2013.gadā un 2014.gadā. Vislielākā interese par darba iespējām Latvijā pieaugusi tādās Eiropas valstīs kā Spānija, Itālija, Apvienotā karaliste, Vācija, Zviedrija, Norvēģija, Īrija un Dānija.

Darba portāla cvmarket.lv speciālisti, kas veic arī personāla atlasi uzņēmumiem, novērojuši, ka uzņēmumi novērtē ārzemēs strādājušo darba meklētāju priekšrocības – svešvalodas zināšanas un mērķtiecīgums nopelnīt vairāk, kas ir labs dzinulis, piemēram, pārdošanas speciālistiem. Tomēr atsauksmju trūkums no bijušajiem darba devējiem ir iemesls, kādēļ darba meklētāji, kuri no ārzemēm atgriezušies Latvijā, nereti ir sliktākā pozīcijā nekā vietējie darba meklētāji.

Darba devēji vēlas pārliecināties, vai darba meklētāju CV uzrādītās ziņas ir patiesas, kā arī vēlas uzzināt atsauksmes no bijušajiem darba devējiem, lai iegūtu papildu informāciju par darba meklētāja spējām un rakstura iezīmēm. „Šie faktori var ietekmēt darba devēja lēmumu, un vērojama tendence, ka tam ir aizvien lielāka nozīme. Tādēļ tiem, kuri atgriežas Latvijā un vēlas konkurēt Latvijas darba tirgū, būtu tam jāsagatavojas,” norāda CV MARKET vadītāja Renāte Zīverte.

CV Market speciālistu ieteikums, pirmkārt, jau strādājot ārzemēs, atcerēties latviešu tautas gudrību, ka „laba slava tālu skan” un rūpēties par savu reputāciju. Otrkārt, beidzot darba attiecības, ja iespējams, jau uzreiz lūgt rakstisku darba devēja atsauksmi. Ja tas nav iespējams, tad noskaidrot kontaktpersonu, ar kuru nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi sazināties personāla atlases speciālisti un uzņēmumi no Latvijas.