2023-04-13 14:47:21

4 būtiski iemesli, lai piedalītos visās darba intervijās

2016.06.16
Iespēja saņemt labāka darba piedāvājumu var uzrasties ļoti negaidīti. Arī tad, ja ilgstoši strādā vienā darba vietā un ieņemamais amats tevi apmierina, vienmēr ir iespēja izaugsmei un tādam darba piedāvājumam, par kuru klusībā esi sapņojis. Tāpēc nekad nesaki nekad un neļauj "ierūsēt" savām darba interviju iemaņām. Turpmāk rakstā esam uzskaitījuši 4 iemeslus, kādēļ ir vērts piedalīties ikvienā darba intervijā, uz kuru esi uzaicināts.

 

1. Prakse

Praktizēšanās dod pārliecību par savām spējām. Tādēļ ir lietderīgi laiku pa laikam piedalīties darba intervijā arī tad, ja konkrētā brīdī darbu nemeklē. Dalība darba intervijās ļaus tev uzturēt savas komunikācijas prasmes labā līmenī, turklāt tu varēsi būt lietas kursā par aktualitātēm savas profesijas darba tirgū.

 

2. Pārrunu māksla

"Tirgošanās" ir ikdienas dzīves būtiska sastāvdaļa - dažādas pārrunas mēs veicam ne tikai ar tuviniekiem un draugiem, bet arī ar darba devēju, lai vienotos par sev vēlamo rezultātu. Piemēram, ja tavs atalgojums ir bijis nemainīgs jau neskaitāmus gadus, iespējams, tev ir nepieciešams trenēt savas argumentācijas un pārrunu iemaņas, lai nākamajā reizē, kad lūgsi algas pielikumu, tu bez jebkādām pūlēm varētu pārliecināt savu priekšnieku, ka esi to pelnījis. Pārrunu prasmes vislabāk var pārbaudīt tieši darba intervijās - kāpēc gan nepamēģināt?

 

3. Jauni kontakti

Dalība darba intervijās ļauj iegūt arī jaunus paziņas, kas tuvākā vai tālākā nākotnē var kļūt par taviem kolēģiem vai sadarbības partneriem. Iespējams tavs intervētājs, personāla speciālists vai vadītājs atcerēsies par tevi un, lai ietaupītu laiku un resursus, izteiks piedāvājumu tieši tev. Izmanto iespēju atstāt par sevi labu iespaidu, jo nākotnē tas var tev palīdzēt!

 

4. Atgriezeniskā saite

Kad kārtējā darba intervija beigusies, nekautrējies un pajautā, kas bija labi un kas - nē. Atteikums vēl nenozīmē, ka viss ir zaudēts, īpaši situācijā, ja pašlaik neesi jauna darba meklējumos. Uztver ikvienu interviju kā treniņu, kas palīdz tev sagatavoties dzīves nozīmīgākajai darba intervijai, kā arī ņem vērā intervētāja sniegtos komentārus, lai turpinātu uzlabot savas prasmes. Veiksmi!