2023-04-13 14:47:21

5 ieteikumi veiksmīgai darba intervijai

2016.08.11

Pēc vairāku pieteikumu nosūtīšanas Tevi ir paaicinājuši uz darba interviju. Tagad laiks padomāt par to, kā pārliecināsi darba devēju pieņemt Tevi darbā. Galvenais priekšnosacījums darba piedāvājuma saņemšanai ir tas, kā Tu sagatavojies darba intervijai. Lai garantētu veiksmīgu iznākumu, nepieciešams izveidot rīcības plānu, kurā ietilpst informācijas ievākšana par darba devēju jeb uzņēmumu, jautājumu sagatavošana un materiālu apkopošana savam portfolio. Lasi mūsu padomus zemāk, lai jau pēc nākamās intervijas saņemtu darba piedāvājumu! 

 

Uzzini vairāk par uzņēmumu - izmanto dažādus avotus

 
Izpēti informāciju par uzņēmumu - apskati ne tikai uzņēmuma mājaslapu, bet arī sociālo tīklu kontus, jo tie var sniegt vērtīgu informāciju par uzņēmuma kultūru un palīdzēs atbildēt uz intervētāja jautājumiem. Noteikti izlasi arī rakstus par uzņēmumu, kas pieejami ziņu portālos - tas ļaus būt lietas kursā par to, kā norit uzņēmuma attīstība.
 

Ierodoties uz darba interviju, neaizmirsti par pieklājību

 
Nenovērtē par zemu pirmā iespaida nozīmi. Uz darba interviju ierodies laicīgi un, ienākot birojā, neaizmirsti apsveicināties ar personu, kas tevi uzņem (neatkarīgi no tā, vai tas ir administrators vai intervētājs). Ir svarīgi būt pieklājīgam, jo tieši tas radīs labu pirmo iespaidu jau no paša sākuma. 
 

Esi gatavs parādīt savus sasniegumus

 
Kad darba intervija jau sākusies, laiks pastāstīt ko vairāk par sevi. Tu esi pavadījis daudz laika, lai sagatavotos šai intervijai, tādēļ nepalaid garām izdevību celt gaismā savas labākās īpašības. Intervētāji un personāla atlases speciālisti meklē kandidātus, kas var parādīt, kāds būs ieguvums no viņu pieņemšanas darbā. Piemēram, Tu vari pastāstīt par saviem sasniegumiem vai jaunievedumiem iepriekšējās darba vietās, kā arī, ja Tev ir portfolio, noteikti parādi arī to. Tas ļaus gūt pilnīgāku priekšstatu par Tevi kā darbinieku.
 

Pārdomā savas atbildes

 
Atbildot uz intervētāja jautājumiem, nesteidzies ar atbildes sniegšanu. Tu vari apdomāties mazu mirklīti, lai sniegtu intervētājam labi pārdomātu atbildi, kas radīs par Tevi atbilstošu priekšstatu. Veltot laiku atbildes apdomāšanai, Tu pagūsi nomierināties un, atbildot uz jautājumu, jutīsies daudz pārliecinātāks par sevi.
 

Pasaki intervētājam “Paldies” par veltīto laiku

 
Intervijas noslēgumā pasaki intervētājam dažus pateicības vārdus par laiku, kas atvēlēts sarunai ar Tevi. Nav nepieciešams izplūst garos teikumos, pietiks ar dažām frāzēm, kas parādīs, ka novērtē potenciālā darba devēja vēlmi iepazīties ar Tevi. Šis uzdevums neprasa lielas pūles, taču pavisam noteikti spēj radīt pieklājīga un profesionāla cilvēka iespaidu. 

 

Vēlies pārmaiņas karjerā? Apskati jaunākos darba piedāvājumus!