2023-04-13 14:47:21

Nepieļauj šīs 3 kļūdas darba meklēšanā

2017.03.31

Lai kā arī gribētos, vēl nav izgudrota viena ideālā “recepte”, pēc kuras jārīkojas, lai ātri un garantēti gūtu panākumus darba meklēšanas laikā. Taču ir tūkstošiem veidu, kā šo procesu var padarīt sarežģītāku. Mēs esam apkopojuši dažas ļoti izplatītas kļūdas, kuras mēdz pieļaut teju ikviens darba meklētājs. Izvairies no tām, lai darba meklēšana pēc iespējas ātrāk sniegtu cerēto rezultātu!

Tev nav konkrēta mērķa un Tu nezini, ko meklē

 
Tu atver darba sludinājumu portālu un sūti savu pieteikumu uz visām vakancēm, ar cerību, ka Tevi kāds pamanīs un uzaicinās uz darba interviju. Šāda taktika reizēm var sniegt rezultātus, tomēr daudz efektīvāk un lietderīgāk ir nospraust konkrētu mērķi.
 
Piemēram, ja Tu meklē stabilu darbu, tad mēģini definēt, ko Tu saproti ar šo jēdzienu: atbildīgs amats lielā uzņēmumā, labi apmaksāts darbs vai vienkārši darba vieta ar sociālajām garantijām, kas atrodas  netālu no Tavas dzīvesvietas. Padomā arī par to, kurā jomā Tu varētu sasniegt labākos rezultātus un kur Tev jau ir pieredze. No visa piedāvājumu klāsta atlasi atbilstošākos sludinājumus un nosūti savu pieteikumu uz tiem.
 

Tu paļaujies tikai uz sevi

 
Darba zaudēšana nav diez ko patīkams notikums, tādēļ daudzi šo faktu izvēlas noklusēt. Tomēr darba vietas meklēšanā der izmantot gan draugu, gan biznesa partneru palīdzību. Cilvēki priecāsies, ja varēs Tev palīdzēt!
 
Nekautrējies lūgt palīdzību arī tad, ja pašreizējā darba vietā jūties sevi izsmēlis un esi gatavs jauniem notikumiem savā karjerā. Jo aktīvāk un pārdomātāk Tu rīkosies, jo kvalitatīvāks būs Tavu pūliņu rezultāts. Turklāt draugi un paziņas, kas strādā Tev interesējošā uzņēmumā, vienmēr varēs sniegt Tev papildu informāciju par uzņēmuma kultūru, darba vidi u.c. - tās ir lietas, ko no darba sludinājuma parasti nevar uzzināt.
 

Tu sūti standarta pieteikumu visiem darba devējiem

CV un motivācijas vēstuli nepieciešams pielāgot katrai vakancei, uz kuru piesakies. Vienmēr paturi prātā to, ka standarta pieteikumu ir diezgan vienkārši atšķirt no personalizēta. Sūtot visiem darba devējiem identiskus CV un motivācijas vēstules ar vispārīgām frāzēm, Tu ievērojami samazini savas iespējas atrast darbu.
 
Pat tad, ja CV un pieteikuma vēstulē iekļautā informācija atbilst vakances prasībām, var gadīties, ka personāla atlases speciālists, ieraugot Tavu standarta pieteikumu, neiedziļināsies tajā. Līdz ar to, tu zaudēsi iespēju tikt uzaicinātam uz interviju.