2023-04-13 14:47:21

7 ieteikumi, kā rīkoties, kad maini darbu

2016.06.16

Ir dzirdēti dažādi atgadījumi par to, ko darbinieki mēdz teikt vai darīt tad, kad maina darbu. Taču mēs esam pārliecināti par to, ka Tu noteikti nevēlies būt viens no šāda stāsta galvenajiem varoņiem, jo visbiežāk tie saistīti ar darbinieka nepieņemamo uzvedību, izbeidzot savas saistības ar uzņēmumu. Ir ļoti vienkārši ieslīgt eiforijā, apzinoties to, ka jau drīzumā strādāsi citur. Tomēr jāatceras, ka laikā, kas jānostrādā līdz līgumstaistību izbeigšanai, jāsaglabā labas attiecības ar kolēģiem un priekšniekiem, kā arī ar cilvēkiem, kurus norādīji kā atsauksmju sniedzējus. Pretējā gadījumā Tu vari nodarīt kaitējumu savai reputācijai un karjerai kopumā. 

 
Lai Tev palīdzētu, esam apkopojuši sarakstu ar 7 lietām, kuras vajadzētu ņemt vērā, mainot darba vietu:
 

1. Neizsakies negatīvi par pašreizējo darba devēju, vadītāju vai kolēģiem darba intervijas laikā. Tas radīs intervētājam sliktu priekšstatu par Tevi. 

2. Neaizmirsti pabrīdināt tos cilvēkus, kurus plāno norādīt kā atsauksmju sniedzējus. Pirms norādi kāda kolēģa vārdu pie atsauksmēm, uzzini, vai šis kolēģis Tevi tiešām atbalsta un ir gatavs sniegt atsauksmi.

3. Laicīgi pabrīdini darba devēju par to, ka maini darbu. Standarta termiņš ir 30 dienas, bet dažos uzņēmumos tas var būt arī cits - tam jābūt norādītam Tavā darba līgumā.

4. Necenties apzināti kaitēt darba vietai pēdējās darba dienās (piemēram, dzēst informāciju bez brīdinājuma, nedeleģēt uzdevumus, nebrīdināt citus par darbu nodošanas termiņiem, utt.). Tā tu grausi savu reputāciju. 

5. Pārmērīgi nelielies ar jauniegūto darbu sociālajos medijos un sarunās ar kolēģiem. Tava sajūsma ir saprotama, tomēr nevajadzētu aizrauties ar jaunās darba vietas slavināšanu, kamēr vēl strādā iepriekšējā.

6. Neizvairies no iepriekšējiem kolēģiem publiskās vietās. Ja mainot darba vietu esi saglabājis profesionalitāti un viss noritējis gludi, Tev nevajadzētu būt iemesliem slēpties no saviem kādreizējiem kolēģiem.

7. Mainot darbu, neaizmirsti padalīties ar informāciju, kas noderēs Tavam aizvietotājam: instrukcijas, paroles, utt. Tu noteikti negribētu, lai vairākas nedēļas pēc aiziešanas no darba Tevi turpina traucēt saistībā ar pienākumiem Tavā iepriekšējā darba vietā. 

 

Apskati aktuālos darba piedāvājumus savā profesijā!