2023-04-13 14:47:21

7 lietas par karjeru, ko neviens Tev nestāsta, kad Tev ir 22

2016.06.16

Uzklausi citu komentārus

 
Ja esi ieguldījis darbā sirdi un dvēseli (kā ļoti daudzi jaunie darbinieki), ļoti iespējams, ka jebkādas atsauksmes par savu darbu Tu uztversi personīgi, neskatoties uz to, vai tās ir labas vai sliktas.
 
Saņemot labas atsauksmes, Tev var šķist, ka esi lieliskākais darbinieks pasaulē. Turpretī, ja nākas uzklausīt kritiku, Tev var likties, ka ar Tavu darbu neviens nav apmierināts. Uzklausot citu viedokli, vispirms apdomā dzirdēto un tikai pēc tam izdari secinājumus.
 

Tavi kolēģi var kļūt par Taviem draugiem

 
Nav noslēpums, ka veidojot draudzīgas attiecības ar kolēģiem, Tu vari uzlabot savu personīgo dzīvi, turklāt šīs attiecības var veicināt arī Tavu profesionālo izaugsmi. Tā vietā, lai uztvertu kolēģus tikai kā cilvēkus, ar kuriem Tu aizvadi savas darba stundas, meklē viņu vidū tos, kas var Tev iemācīt ko jaunu un palīdzēt Tev attīstīties.
 
Atrodot kolēģi, kurš var godīgi un konstruktīvi novērtēt Tavu darbu, Tu redzēsi, kā pieaug Tava motivācija un vēlme sasniegt labākos rezultātus.

 

Vienmēr turpini mācīties

 
Padari mācīšanos par savu ikdienas rituālu. Pieraksti savus novērojumus par to, kādas metodes darbojas un kādas - nē. Katru nedēļu izbrīvē laiku, kuru vari veltīt tam, lai apgūtu ko jaunu: noskaties izglītojošus video vai izlasi pāris rakstus par aktualitātēm savā nozarē.
 
Ja padarīsi šo par savu ieradumu, Tu ne tikai paplašināsi savus zināšanu apvāršņus, bet arī turpināsi sekot līdzi šim ieradumam arī tālākajās karjeras gaitās.
 

Iemācies pārdot

 
Ar pārdošanu mēs nedomājam, ka Tev obligāti jākļūst par izcilu pārdošanas speciālistu. Tomēr Tev ir jāiemācās “pārdot” savas idejas, pieredzi un redzējumu.
 
Uzlabo savas prezentācijas prasmes un atceries, ka ir arī citi veidi, kā likt Tavām idejām būt sadzirdētām (piemēram, izmantojot datus radošā veidā vai sadarbojoties ar kolēģiem, kas domā līdzīgi). Apgūstot vērtīgās pārdošanas iemaņas, Tu vairosi pārliecību par sevi un vieglāk tiksi galā ar dažādiem izaicinājumiem.
 

Tiecies pēc rezultātiem, nevis pēc uzslavām

 
Nereti nākas dzirdēt cilvēkus sūdzamies, ka kāds cits saņēmis uzslavas par viņu paveikto darbu un ka tas nav godīgi. Protams, nav patīkami apzināties, ka Tavi nopelni tiek piedēvēti kādam citam, taču jāsaprot, ka dzīve ne vienmēr ir taisnīga. Laika gaitā pierādās tas, ka atzinību saņem tie, kas tiecas pēc rezultātiem, nevis pēc pašas atzinības. Padomā par to.
 

Mācies no kļūdām

 
Ne vienmēr karjeras ceļš virzās taisni uz priekšu. Taču pats svarīgākais ir tas, kā Tu atgūsties pēc neveiksmēm. Ja projekta iznākums nebija tāds, kā vēlējies, vai arī pēc prakses neesi dabūjis kāroto darbu, nemet plinti krūmos.
 
Tava veiksme bieži vien ir atkarīga no tā, cik ātri Tu spēj tikt galā ar dažādiem izaicinājumiem, tādēļ, jo ātrāk tiksi pāri neveiksmēm, jo labāk Tavai karjerai.
 

Nebaidies lūgt palīdzību

 
Cenšoties darīt savu darbu pēc iespējas labāk, reizēm tomēr sanāk kāds misēklis. Nereti gadās tā, ka kļūdu atzīšana vai palīdzības lūgšana var šķist kā vājuma izrādīšana, tāpēc cilvēki izvairās to darīt. Tomēr, ja Tu spēj pieņemt faktu, ka kļūdījies, un pajautāt kādam pēc palīdzības, tas attīsta kritisko domāšanu un veicina Tavas personības izaugsmi.
 

Darba piedāvājumi studentiem

Atslēgvārdi:
karjera
darba dzīve
karjeras uzsākšana