2023-04-13 14:47:21

5 veidi, kā iemīlēt pirmdienas

2016.07.12

Vai arī Tev kādreiz ir nācies attapties svētdienas vakarā, kad skaties TV un jau sāc satraukties par gaidāmo pirmdienas rītu? Bet varbūt ikkatru nedēļas nogali Tu jau iepriekš zini, ka svētdiena paies divreiz ātrāk par citām dienām? Tā kā jau svētdienas vakarā esi sācis uztraukties par darba nedēļu, pirmdienas rītā visticamāk būsi noguris un sliktā omā. Taču iemīlēt pirmdienas nav nemaz tik grūti - lasi tālāk, lai uzzinātu, kā padarīt pirmdienu par nedēļas produktīvāko dienu

 

Kādēļ Tev nepatīk pirmdienas?

 
Vispirms ir nepieciešams saprast, kas ir par iemeslu nepatikai pret pirmdienu. Darbs? Problēmas ar kolēģiem? Kāds uzdevums, ar kuru netiec galā? Nepiemēroti darba apstākļi? Kad iemesls ir atrasts, nākamais solis ir problēmas risināšana. Pārmaiņas parasti nenotiek vienā dienā, tomēr, ja problēmu nepārrunāsi ar vadītāju vai kolēģiem, tās nepienāks nekad. 
 

Sagatavojies pirmdienai jau piektdienā

 
Nedēļas beigas ir ideāls laiks, lai veiktu sagatavošanās darbus pirmdienai. Pabeidz iesāktos projektus, sastādi darāmo darbu sarakstu un mēģini būt produktīvs. Tas palīdzēs Tev labāk izbaudīt brīvdienas, jo nebūs jāuztraucas par kaut ko, kas nav paveikts. Piektdiena ir arī labs laiks, lai saplānotu tikšanās, sapulces u.c. aktivitātes nākamajai nedēļai. 
 

Maini savu attieksmi

Bieži vien, koncentrējoties uz negatīvajām emocijām, mēs nepamanām visu pozitīvo, kas ir apkārt. Noteikti arī Tev darbā ir kas tāds, kas rada Tev prieku. Tā var būt iespēja attīstīt savas prasmes vai arī gluži vienkārši alga, ko saņem savā kontā.
 
Savukārt, ja pārāk bieži aizdomājies par to, vai esi īstajā vietā un vai šis darbs ir Tev piemērots, iespējams, ka pienācis laiks pārmaiņām Tavā karjerā. 
 

Sāc dienu agrāk

Lai arī pirmdienā Tev varētu būt liels kārdinājums atlikt modinātāju līdz pēdējam brīdim, beigās tas radīs tikai un vienīgi steigu. Savukārt, ierodoties darbā laicīgi, Tev būs laiks sagatavoties dienai un uzsākt to mierīgi.
 
Vissvarīgākais dienas iesākums ir tieši pirmdienā, jo tam ir liela ietekme uz to, kā aizvadīsi visu nedēļu. Kādēļ gan nepalutināt sevi ar gardām brokastīm vai varbūt izbaudīt rīta skrējienu pa parku? Esam pārliecināti, ka šādiem pozitīviem ieradumiem ir vieta arī Tavā dienas ritmā. 
 

Maini rutīnu

Pārmaiņas rutīnā palīdzēs izvairīties no sajūtas, ka brīvdienas atkal ātri pagājušas un klāt darba nedēļa. Pirmdienas vakarā aizej uz kino, apciemo ģimeni vai varbūt palutini sevi ar relaksējošu masāžu. Noskaņojumu uzlabot palīdzēs arī vakariņas jaukā restorānā vai kāds jauns apģērba gabals. 
 

Pabeidz svētdienu laicīgi

 
Kas var būt labāks par atpūtinātu ķermeni un prātu pēc nedēļas nogales? Tā vietā, lai pavadītu svētdienu līdz pusnaktij skatoties TV, dodies gulēt laicīgi, lai nodrošinātu sev pilnvērtīgu un spēcinošu miegu. 
 
 
Un kāda ir Tava attieksme pret pirmdienām? Vai tev tās patīk vai nē un kāpēc?

 

Aktuālās vakances vienmēr vari apskatīt šeit

Atslēgvārdi:
motivācija
padoms
padomi
darba dzīve
pirmdienas
kā iemīlēt pirmdienas
rutīna