Pirmā lapaKarjeras centrs Padomi darba meklētājiem 6 veidi, kā kļūt par neaizstājamu darbinieku
 

6 veidi, kā kļūt par neaizstājamu darbinieku

neaizstajams_darbinieks

 

Ja gribat pievienoties neaizstājamo cilvēku rindām, pastāstīsim, kā to panākt.

Praktiski katrā kolektīvā ir neaizstājams darbinieks. Tāds sava veida supervaronis. Viņš vienmēr ir informēts par visiem notikumiem, zina visas pieejas un mazās viltības, viņu mīl un novērtē par profesionālismu un labvēlību. Neviens pat domāt negrib, kas notiktu, ja tik vērtīgs darbinieks pēkšņi uzrakstītu atlūgumu.

Būt par šādu darbinieku – tā ir virkne priekšrocību: jūs neatlaidīs, jūs dabūsiet algas pielikumu un, ja nu kas, jums pirmajam piedāvās paaugstinājumu.

Tomēr neaizstājamie komandas locekļi privilēģijas nesaņem tāpat vien – tās tiek nopelnītas ar atbildīgumu un smagu darbu no dienas dienā. Ja joprojām vēlaties pievienoties viņu pulciņam, padalīsimies, kas jādara.

Lūk, 6 iespējas.

1. Esi kā sportists

Augstas klases sportisti nepārtraukti tiecas uzlabot savus rezultātus. Viņi diendienā uzlabo savas prasmes, kas ļauj sacensties ar citiem atlētiem visaugstākajā līmenī. Šāda prakse rāda labu piemēru tiem cilvēkiem, kas vēlas kļūt neaizvietojami savā darba vietā.
Protams, runa nav par ātru skriešanu vai augstu lekšanu, bet gan par sportisku domāšanu. Disciplīna, sevis pilnveidošana ikdienā, māka strādāt komandā un vairāku uzdevumu režīmā – lūk, kas ļaus jums kļūt par vērtīgu darbinieku.

2. Analizē sevi 

Jūs varat saņemt atgriezenisko saiti no vadītāja par to, cik efektīvs bijāt kādā konkrētā laika periodā. Tas ir labi. Bet kā tālāk pielietot šo informāciju?

Atgriezeniskā saite palīdzēs izanalizēt, vai tas, ko jūs esat paveicis, sakrīt ar mērķim, kurus sev iepriekš uzstādījāt. Sekojiet līdzi saviem panākumiem un izanalizējiet kolēģu, priekšniecības atgriezeniskajās saites, kā arī projektos un apmācībās gūtos panākumus. Bieži var šķist, ka noteikti iegaumēsiet šīs svarīgās lietas, tomēr tās viegli aizmirstas.

Periodiski novērtējiet savu progresu, uzstādiet jaunus mērķus un plānojiet, kas vēl jāizdara, lai sasniegtu nākošo etapu. Šāda sevis pārbaudīšana ļaus saskatīt Jūsu vājās un spēcīgās puses un noderēs jums, kad nākošreiz prasīsiet algas pielikumu vai paaugstinājumu.

Glabājiet visu vienā failā, lai nepieciešamības gadījumā varat priekšniecībai pierādīt, ka tiešām labi orientējaties tajā, ko darāt, un esat neaizstājams darbinieks.

3. Pacel latiņu

Uzstādot jaunus mērķus, apdomājiet, kādus vēl rādītājus jums būtu jāsasniedz, lai tie palīdzētu kļūt neaizstājamam. Iekļaujiet šos uzdevumus savu darbību plānā. Paturiet prātā faktu, ka jebkurā kolektīvā īpaši augstu tiek vērtēti tie darbinieki, kas 100% apmierina darba devēja prasības.

4. Runā

Mācieties efektīvi komunicēt ar vadību un kolēģiem, piedāvājiet jaunas idejas. Komunikatīvajām iemaņām ir būtiska loma, ja vēlaties savus pienākumus paveikt labi.

Ja darbinieks baidās parādīt savu nezināšanu vai kādas nepilnības, tas traucē tālākai attīstībai. Tāpēc uzdodiet daudzus jautājumus, pat ja tie šķiet nedaudz muļķīgi – jūsu mērķis ir tikt pie skaidrības.

5. Strādā tā, it kā Tu esi uzņēmuma īpašnieks

Lai ko jūs nedarītu (vai tas būtu darbs pie kāda projekta, vai Excel tabuliņas izveide), izturieties pret savu darbu kā uzņēmuma īpašnieks. Šāda attieksme ļauj kļūt par neaizstājamu darbinieku. Tāpat nebaidieties uzņemties atbildību. Savukārt, personīgās intereses labāk atstāt otrajā plānā – darbojieties atbilstoši saviem mērķiem.

6. Palīdzi vadībai un kolēģiem 

Viena no svarīgākajām lietām, kuru Jūs varat izdarīt, lai kļūtu neaizstājams, ir palīdzēšana priekšniekam un kolēģiem tikt galā ar kādu uzdevumu. Šāda pieeja ļaus ielūkoties konkrētās personas apziņā un ļaus saprast, ko šī persona vēlas sasniegt. Tāpat līdzcilvēki šāda veida atbalstu novērtēs un cienīs jūs par to, ka palīdzējāt paveikt uzticēto darbu. Turklāt, palīdzot citiem, jūs palīdzat sev.

parmainas_karjera


Pievienot komentāru
* Vārds, uzvārds
* E-pasts
* Teksts

Meklēt rakstus