2023-04-13 14:47:21

Kādēļ ir vērts vismaz reizi izmēģināt darbu startup uzņēmumā?

2016.08.16

Arvien biežāk darba tirgus kontekstā dzirdams vārds “startup”, ko latvisko dažādi, piemēram, uzsācējuzņēmums, jaunuzņēmums, tehnoloģiju iesācējuzņēmums u.c. Taču visus šos jēdzienus vieno tas, ka, strādājot startup uzņēmumā, Tev ir iespēja gūt neatsveramu pieredzi un iemācīties patiesi daudz ko jaunu. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādēļ ir vērts vismaz vienu reizi dzīvē strādāt startup uzņēmumā!

 

Atdeve no ieguldītā darba

Darbu startup uzņēmumā raksturo tas, ka Tu jūti atdevi no sava ieguldītā darba. Tu vairs neesi maza skrūvīte korporatīvajā mehānismā, bet gan būtiska komandas daļa, jo startup uzņēmumu darbinieku skaits parasti ir neliels. Nelielais darbinieku skaits nosaka to, ka Tavas prasmes un zināšanas uzņēmuma ietvaros ir unikālas, tādēļ Tu labāk vari redzēt sava darba rezultātus un to, kā Tevis paveiktais veicina uzņēmuma kopējo izaugsmi.
 

Uzņēmuma kultūras veidošana

 
Uzsākot darbu lielā uzņēmumā, Tu pievienojies organizācijai ar jau eksistējošām tradīcijām, vērtībām un kultūru. Taču startup uzņēmumu priekšrocība ir tas, ka tieši Tu vari veidot un attīstīt uzņēmuma kultūru, piedāvājot dažādas idejas kā radīt kompānijas filozofiju. Lielisks veids, kā izpausties!
 

Radoša pieeja darbam un inovācijas

 
Startup uzņēmumus nereti asociē ar inovācijām un tas nav nekāds pārsteigums, jo startup uzņēmumi bieži vien izstrādā jaunus un inovatīvus produktus. Šāda vide liek darbiniekiem domāt radoši, jo nepieciešams nākt klajā ar efektīvāko veidu, kā īstenot projektu un radīt pievienoto vērtību. Ja vēlies darbu, kurā vari pielietot savu nestandarta domāšanu un radīt jaunus risinājumus, meklē darbu startup uzņēmumā!
 

Nemitīga mācīšanās

 
Vēl viena raksturīga startup uzņēmumu īpašība ir tas, ka, strādājot šajā vidē, Tev nepārtraukti ir jāmācās un jāpilnveido savas zināšanas. Neraugoties uz nelielo darbinieku skaitu, startup uzņēmumi bieži vien īsteno visai vērienīgus projektus. Lai to paveiktu, ikvienam darbiniekam pastāvīgi jāapgūst jaunas prasmes un jābūt fleksiblam.
 

Mazāk birokrātijas un ātrāka lēmumu pieņemšana

 
Birokrātija un ilga lēmumu pieņemšana bieži vien ir tas, kas darbiniekos rada vilšanos, jo, lai īstenotu kādu ideju, nepieciešams to neskaitāmas reizes saskaņot. Startup uzņēmumos darbiniekiem ir lielāka brīvība lēmumu pieņemšanā, turklāt no darbiniekiem sagaida ātru reakciju un fleksibilitāti nestandarta situācijās. Lai arī startup uzņēmumos ir sava hierarhija, lēmumu pieņemšana parasti neaizņem daudz laika, jo uzņēmuma darbinieku skaits ir salīdzinoši neliels un ir skaidri zināms, kurš ir galvenais lēmumu pieņēmējs.
 
Vai Tu vēlētos strādāt startup uzņēmumā? Varbūt startup ir Tava pašreizējā darba vieta? Pastāsti savu pieredzi komentāros!

 

Esi darba meklējumos? Apskati dažādu kategoriju vakances šeit!