2023-04-13 14:47:21

Karjeras padomi, kurus Tev sniegtu Tavs suns

2019.01.17

Suņi ir cilvēka sabiedrotie jau tūkstošiem gadu kopš to pieradināšanas, tādēļ ne velti tiek dēvēti par cilvēka labākajiem draugiem. Cilvēki iegulda laiku un pūliņus suņu apmācībā un šie gudrie dzīvnieki labprāt apgūst arvien jaunus trikus. Bet vai ir iespējams, ka suns spēj kaut ko iemācīt arī saimniekam? Piedāvājam netradicionālu un mazliet nenopietnu skatpunktu: uzzini, kādus padomus par karjeru Tev sniegtu Tavs suns!

Esi lojāls

Viena no raksturīgākajām suņu īpašībām ir to lojalitāte saimniekam. Arī darbā lojalitāte var kalpot kā būtiska priekšrocība, kas palīdz Tev realizēt iecerēto un kāpt pa karjeras kāpnēm. 

Esi kāds, uz kuru vienmēr var paļauties

Suņi vienmēr ir uzticami. Savukārt, ja uzticams būsi Tu, cilvēki paļausies uz Tevi un uzticēs atbildīgākus uzdevumus. 

Esi apņēmīgs

Ja kādreiz esi vērojis, cik neatlaidīgi suns mēģina izdabūt no dīvāna apakšas savu rotaļlietu, tad noteikti zini, cik apņēmīgi var būt šie dzīvnieki. Pielieto tādu pašu apņēmību, ja runa ir par Tavu karjeru vai arī ja esi darba meklējumos.

"Nopurini" nost lieko

Pēc peldes suns vienmēr nopurina nost lieko ūdeni un dodas tālāk savās gaitās. Dari tāpat ar sīkumiem, kas Tev traucē vai kaitina. Vienkārši nopurini tos nost un turpini darbu pie tā, kas ir patiesi svarīgs.

Neturi ļaunu prātu

Suņi nemēdz ilgi glabāt aizvainojumu un, ja Tu suni sodīsi par to, ka tas sagrauzis Tavus mīļākos apavus, jau nākamajā dienā dzīvnieks par to būs aizmirsis (lai gan tas būs noteikti guvis mācību no šīs situācijas). Ja jūti, ka pārāk ilgi glabā aizvainojumu, vienkārši aizmirsti par to, gluži tāpat, kā to darītu Tavs suns. 

Esi Tu pats

Suņi nekad netēlo un necenšas izlikties labāki kā ir patiesībā. Arī Tev nevajadzētu pārāk satraukties par ideālā iespaida radīšanu - vienkārši esi Tu pats un  nesarežģī lietas. 

Atlicini laiku spēlēm

Suņi neuztver neko pārlieku nopietni un arī Tev iesaka darīt to pašu. Atrodi laiku, lai izklaidētos un atslēgtos no darba - tādējādi Tu ievērosi darba un atpūtas balansu, kas palīdzēs izvairīties no izdegšanas. 

Uzticies saviem instinktiem

Iepazīstot jaunas lietas un cilvēkus, suns parasti aposta tās, lai pārliecinātos, vai nedraud kādas briesmas. Tev, protams, nav nepieciešams apostīt ne cilvēkus, ne lietas, taču, ja kādreiz jūti, ka intuīcija saka priekšā "Kaut kas nav labi", visticamāk, ka Tu nekļūdies. 

Baudi dzīvi

Suņi ir ļoti dzīvespriecīgi un spēj sniegt saviem saimniekiem daudz jauku brīžu. Ikdienas rutīnā neaizmirsti laiku pa laikam sevi palutināt vai arī darīt ko tādu, kas Tev sagādā patiesu prieku. Izbaudi savu dzīvi, jo tā Tev ir tikai viena. 

Jaunākās vakances un darba piedāvājumus Tu vari apskatīt šeit