2023-04-13 14:47:21

6 iemesli, kāpēc neatrodat darbu

2016.06.16

Jums ir sastādīts CV, ievietots populārākajās Latvijas darba meklētāju CV datu bāzēs, turklāt Jums ir visas jūsuprāt nepieciešamās zināšanas, iemaņas un pieredze, lai darba devējs būtu ieinteresēts jūsos kā potenciālā kandidātā uz vakanto vietu. Taču … nu jau pus gads ir apkārt, bet Jūs joprojām esat bez darba. Kas tam varētu būt par iemesliem, skaidro darba un karjeras vortāls www.cvmarket.lv.

1.Darba meklēšana netiek uzskatīta par darbu

Daži cilvēki baidās vai nevēlas ieguldīt pārāk daudz resursu darba meklēšanas procesā, uzskatot, ka viss atrisināsies pats no sevis. Jo vairāk pieliksiet pūles atbilstošas vakances meklēšanai, individualizētas motivācijas vēstules sastādīšanai, informācijas ievākšanai par uzņēmumu - potenciālo darba devēju, vairāk kandidēsiet un iesiet uz darba intervijām, jo ātrāk darba meklēšanas process virzīsies uz priekšu.

2.Pietrūkst reālistiska priekšstata par savu kompetenču darba tirgus cenu

Esiet informēts par algu līmeņiem savas nozares speciālistu vidū. Turklāt paļaujieties uz pētījumiem, algu kalkulatoriem, kas balstīti uz informācijas apkopošanu, nevis uz informāciju pēc principa „viena tante teica”. Turklāt derētu arī izvērtēt, cik augstas vai zemas ir Jūsu finansiālās ambīcijas, balstoties uz tā brīža ekonomisko situāciju valstī. Kā arī atbildiet sev uz jautājumu, kuras būtu tās Jūsu īpašās prasmes vai kompetences, par kurām darba devējam būtu jāmaksā vairāk nekā citiem šīs nozares pārstāvjiem?

3.Tiek ignorēts stress vai nomāktais emocionālais stāvoklis, kad darba meklēšana ieilgst

Ja ignorējat savu emocionālo stāvokli, Jūsos pamazām rodas bailes no atteikumiem, un tas arvien vairāk un vairāk ietekmē, traucē darba meklēšanas procesu. Daudzi jauc arī kvantitāti ar kvalitāti, ja pieteikumi tiek sūtīti, neizvērtējot vakances atbilstību sev vai tieši otrādi, ignorējot darba sludinājumā minētās prasības, tad atteikumi ir neizbēgami. Ja ir nepieciešams, tad darba meklēšanas laikā, nav jābaidās vērsties pēc palīdzības, apmeklēt speciālistu konsultācijas, terapiju, kvalifikācijas celšanas kursus u.tml.

4.Nesagatavošanās darba intervijai

Daži kandidāti jūtas nobijušies vai tieši otrādi izturas bravūrīgi darba intervijas laikā, jo vienkārši nav tai sagatavojušies. Bieži vien tiek ignorēti padomi par uzņēmuma iepazīšanu pirms nākšanas uz tikšanos, par sevis prezentēšanas treniņiem spoguļa vai drauga priekšā, par iepazīšanos ar informāciju par iespējamiem interviju veidiem, populārākajiem jautājumiem u.tml.

5.Sevis prezentēšanas prasmju trūkums

Būtībā darba intervijas laikā kandidātam jāuzvedas kā augstas klases pārdevējam, kurš spēj noprezentēt intervētājam savas zināšanas, prasmes, iemaņas, pieredzi, kvalitātes, lai tas būtu gatavs „pirkt” kandidatūru. Šīs prasmes var iegūt tikai trenējoties un vērojot labus prezentētājus.

6.Negatīvas informācijas, sliktu atsauksmju izplatīšana par esošo vai bijušo darba devēju

Pat ja ar esošo vai bijušo darba devēju bijušas zināmas nesaskaņas, izvairieties asi kritizēt vai noniecināt. Darba intervijā tiek vērtēta arī tāda kandidāta īpašība kā lojalitāte. Neviļus rodas jautājums - ja Jūs nebijāt pietiekami lojāls pret bijušo uzņēmumu, kāpēc lai Jūs būtu tāds tagad.

Darba piedāvājumi