2023-04-13 14:47:21

Labākais darba devējs 2021

2021.06.03

Darba portāla CVMarket.lv aptaujā par Labāko darba devēju 2021 ir atzīts AS Latvenergo, ko ne vienu vien reizi atzinīgi novērtējuši darba meklētāji arī iepriekšējo gadu aptaujās. Otrajā vietā ierindojas SIA Latvijas Mobilais Telefons, bet Top 3 noslēdz AS Swedbank. 

Tālāk seko divi mazumtirdzniecības veikalu tīkli, proti, SIA Rimi Latvija (4. vieta) un jaunpienācējs gan Latvijas tirgū, gan darba devēju Top 10: SIA Lidl Latvija (5. vieta). Sarakstu turpina SIA Circle K Latvia (6. vieta) un komunikāciju uzņēmums SIA Tet (7. vieta), kas iepriekšējos gados topā bija atrodams zem SIA Lattelecom vārda. 

Labākā darba devēja 2021 Top 10 noslēdz AAS Balta, kas sarakstā ir jaunpienācējs un ieņem 8. vietu, tālāk seko būvmateriālu, dārza un mājsaimniecības preču veikalu tīkls SIA Depo DIY (9. vieta) un 10. vietā ierindojas AS Latvijas valsts meži. 

Nemainīgi līdz šim labāko darba devēju topā arvien ierindojušies tie uzņēmumi, kas ir nozares līderi un Latvijas iedzīvotājiem pazīstami jau ilgus gadus, turklāt šie uzņēmumi ir vērā ņemami gan pēc to finansiālajiem rādītājiem, gan arī pēc nodarbināto skaita. Uzņēmumu spēcīgie zīmoli, kā arī struktūrvienības un filiāles reģionos nodrošina tiem teicamu atpazīstamību visā Latvijas teritorijā. Taču, kā to parāda SIA Lidl Latvija, arī jaunpienācējiem vietējā tirgū ir iespēja iekarot savu vietu Labākā darba devēja topā, startējot ar piedāvājumu, kas atšķirīgs no līdz šim pieejamā. 

Kā galvenos iemeslus, kādēļ darba devēju ierindot Labāko darba devēju topā, aptaujas respondenti min stabilitāti, motivējošu atalgojumu, rūpes par darbiniekiem (sociālās garantijas, apdrošināšana, citi labumi), kā arī patīkamu mikroklimatu. Samērā bieži kā iemesls tiek norādīta korporatīvā kultūra, uzņēmuma sociālā atbildība un iekļaujoša darba vide, kas liecina, ka palielinās darba meklētāju interese par to, kā uzņēmums pielāgojas mūsdienu pasaules aktuālajām tendencēm un izaicinājumiem.

Latvijas Labākie darba devēji 2021 ir:

  1. 1. AS Latvenergo
  2. 2. SIA Latvijas Mobilais Telefons
  3. 3. AS Swedbank
  4. 4. SIA Rimi Latvija
  5. 5. SIA Lidl Latvija
  6. 6. SIA Circle K Latvia
  7. 7. SIA Tet
  8. 8. AAS Balta
  9. 9. SIA Depo DIY
  10. 10. AS Latvijas valsts meži


CVMarket.lv aptauja “Labākais darba devējs 2021” norisinājās no 21.04.2021. līdz 21.05.2021. un tajā piedalījās 1254 respondenti no visas Latvijas.