2023-04-13 14:47:21

10 lietas, kas Tev jāzina par romantiskām attiecībām darba vietā

2019.02.13

Mīlestība ir ne tikai skaista, bet arī neprognozējama, jo Tu nekad nevari zināt, kur iepazīsies ar savu sirdsāķīti. Ja gadījies, ka Amora bulta Tevi skārusi darba vietā, ir vērts kārtīgi apdomāt rīcības plānu, lai romantiskā aizraušanās nesagādātu nepatikšanas un nekaitētu Tavai karjerai. Šajā rakstā Tu varēsi izlasīt gan to, kādēļ romantiskas attiecības darbā var būt riskantas, gan arī to, kā rīkoties, ja tomēr esi izlēmis iesaistīties attiecībās un vēlies saglabāt profesionalitāti. 

 

Jautājumi, kurus sev uzdot, pirms iesaistīties romantiskās attiecībās ar kolēģi

Ņemot vērā to, cik daudz laika cilvēki pavada darbā, nav nekāds brīnums, ka dažkārt starp kolēģiem mēdz izveidoties tuvākas attiecības. Pat Bils Geitss ar savu sievu Melindu iepazinās tieši darba vietā. Ja Tu apsver domu šķērsot privātās un profesionālās dzīves robežu un ļaut, lai simpātijas pārtop par ko nopietnāku, vispirms godīgi atbildi sev uz šiem jautājumiem:

1. Vai šīm attiecībām ir potenciāls vai arī tā ir tikai aizraušanās?

Šo jautājumu sevišķi rūpīgi jāapsver tad, ja kaut vienam no jums jau ir partneris. Atceries, ka reputāciju sabojāt var itin viegli un diez vai tas ietilpst Tavos karjeras plānos. 

2. Vai manā darba vietā tiek pieļautas attiecības starp kolēģiem?

Ir uzņēmumi, kuros attiecības starp kolēģiem netiek pieļautas, turklāt tas var būt gan atrunāts līgumā, gan arī tie var būt “nerakstītie likumi”. 

3. Kādas sekas var būt, ja iesaistīšos šajās attiecībās?

Ja attiecības starp kolēģiem netiek pieļautas, var gadīties, ka vienam no jums ir jāaiziet no darba. Kā arī attiecības var izraisīt baumas kolēģu vidū, kas var būt nepatīkami. 

4. Vai es un mana simpātija strādājam viena līmeņa amatā?

Ja strādājat viena līmeņa amatā turklāt dažādās nodaļās, visdrīzāk vadība neiebilstu pret šīm attiecībām. Turpretī, ja Tu esi savas simpātijas boss vai otrādi - attiecības var raisīt neizpratni no pārējiem kolēģiem, kā arī vadības nosodījumu. 

5. Vai es būtu gatavs atklāt informāciju par attiecībām savam darba devējam?

Šis jautājums ir sevišķi aktuāls, ja uzņēmumā ir noteikta “attiecību politika”. Ir ļoti iespējams, ka par savām attiecībām jums būs jāinformē uzņēmuma vadība un personāla daļa. 

 

Kā saglabāt profesionalitāti, ja Tev ir romantiskas attiecības darbā

Tas, vai attiecības izdosies vai neizdosies, ir atkarīgs no Tevis paša, Tavas simpātijas, priekšnieka, kolēģiem un citiem “mainīgajiem”. Lai arī nav iespējams ietekmēt pilnīgi visus attiecību vienādojuma elementus, ir dažas lietas, ko Tu vari darīt, lai maksimāli izvairītos no situācijām, kad attiecības apdraud Tavu karjeru. 

Izpildi savu “mājasdarbu”

Noskaidro, kāda ir uzņēmuma politika pret attiecībām starp kolēģiem. Un atceries, ka gandrīz jebkurā uzņēmumā ar aizdomām skatīsies uz situāciju, kad priekšnieks tiekas ar savu padoto. 

Esi diskrēts

Publiska mīļošanās, bučas uz vaiga un tamlīdzīgas mīļuma izpausmes - tam visam darbā nav vietas. Tas pats attiecas arī uz strīdēšanos u.c. sadzīvisku situāciju risināšanu. Kolēģi novērtēs, ja pratīsiet būt diskrēti un neliksiet viņiem kļūt par daļu no jūsu ģimenes dzīves. 

Ievēro darba ētiku

Turpini veikt savus pienākumus tāpat kā iepriekš. Pretējā gadījumā, ja attiecības traucēs darba izpildei, Tev var nākties izvēlēties: mīlestība vai darbs. 

Laikus sagatavojies sliktākajam scenārijam

Uzsākot attiecības neviens nedomā par šķiršanos, tomēr tad, ja privātā un darba dzīve ir cieši saistītas, ir vērts pārrunāt, ko iesāksiet un kā rīkosieties gadījumā, ja attiecībām nebūs nākotnes un tās izbeigsies. 

Neizmanto e-pastu privātu ziņu sūtīšanai

Tavus e-pastus potenciāli var izlasīt jebkurš, kolīdz Tu nospied pogu “sūtīt”. Diez vai Tu vēlies, lai Tavas romantiskās dzīves detaļas būtu kā uz delnas. Ja gribas iepriecināt savu sirdsāķīti, nosūti SMS vai arī sagaidi darba dienas beigas, kad varēsiet mierīgi pārrunāt dienas notikumus.

Savukārt šajā rakstā Tu vari uzzināt, kādi plusi ir tad, ja darba kolēģi ir Tavi draugi

Aktuālie darba piedāvājumi

Atslēgvārdi:
darba dzīve
attiecības darbā
romantiskas attiecības darbā
dienesta romāns