2023-04-13 14:47:21

Kolēģis - draugs vai ienaidnieks?

2017.05.15

Ik dienu komunicējot ar saviem kolēģiem, Tu uzzini kaut ko jaunu, dalies savā pieredzē vai vienkārši apspried dažādus jautājumus. Protams, var izvēlēties arī vienpaša lomu, neiedibināt ciešas attiecības un vairīties no sarunām. Taču tad Tev būs grūtāk ātri un produktīvi tikt galā ar uzdevumiem, kas iziet ārpus Tavas kompetences. 

 
Šajā rakstā mēģināsim tikt skaidrībā, kādai jābūt komunikācijai starp kolēģiem un vai ir nepieciešams pārkāpt robežu starp darb un personīgo dzīvi. 
 

Draudzība darbam nekaitē

Brīnišķīgi, ja darba vietā valda veselīga, draudzīga atmosfēra. Kolektīvā, kurā cilvēki viens ar otru sadarbojas un iedibinājuši draudzīgas attiecības, ir daudz patīkamāk strādāt kā vietā, kur valda vēss profesionālisms. Draugi darbā var sniegt dažas priekšrocības:
 
  • - Tu zini, ka vari rēķināties ar atbalstu un palīdzību grūtā brīdī. Kolēģis, kurš reizē ir arī draugs, palīdzēs tikt galā ar sarežģītām situācijām.
  • - Tavi draugi vienmēr ir Tev blakus, tādēļ darbs sniedz vairāk prieka un pozitīvu emociju.
  • - Visi korporatīvie svētki tiek aizvadīti patīkamā gaisotnē, jo domubiedru vidū vienmēr ir jautri un interesanti. 
 

Medaļas otrā puse

Laik cik tas būtu banāli, no mīlestības (šajā gadījumā - no draudzības) līdz naidam ir tikai viens solis. Vakardienas labākie draugi vienā mirklī var kļūt par ienaidniekiem un tad neiztikt bez apvainošanās un strīdiem. Turklāt, ja kolektīvā sākušās nesaskaņas, darba apstākļi ievērojami pasliktinās. 
 
Apkārtējiem nākas vai nu atbalstīt, vai arī ignorēt kādu no konfkliktējošām pusēm, bet šādas darbības ietekmē visa kolektīva darba efektivitāti. Redzot, ka netiek sasniegti uzstādītie mērķi, priekšniecība noteikti nebūs sajūsmā. 
 
Der paturēt prātā arī to, cik daudz privātās informācijas Tu vēlies uzticēt kolēģiem-draugiem. Ja draudzībai pienāk gals, noslēpumi var nonākt atklātībā un tas nudien nenāks Tev par labu. 
 

Zelta vidusceļš

 
No 24 stundām veselas 8 mēs pavadām darbā. Ja darbs sagādā prieku un arī ar kolēģiem veidojas labas attiecības, šādā darba vietā strādāt noteikti ir daudz patīkamāk. Tādēļ, ja Tev ir iespēja iedraudzēties ar kolēģiem, noteikti izmanto to. 
 
Draudzīgas attiecības var noderēt gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Bet, ja neesi pārliecināts, vai kādam no kolēģiem var uzticēties, komunikācijā ievēro zināmu distanci. Neesi kā atvērta grāmata ikvienam, lai pēc tam nekļūtu par sava pļāpīguma upuri. 
 
Dzīvot bez komunikācijas ar apkārtējiem ir sarežģīti un garlaicīgi. Tādēļ mēs novēlam Tev iegūt darbā īstus draugus, taču tai pat laikā saglabāt arī vērību, lai prastu izvairīties no neuzticamiem cilvēkiem. 
 

Padomi, kas palīdzēs iejusties jaunā darba vietā